Тег архиви: Ники Минаж

Новогодишна колекција од H&M: Свечено за целото семејство

Во новогодишниот филм на Х&М кој носи убава порака дека треба да си помагаме меѓусебно, главната улога ја има Ники Минаж, а со неа глумат и Џон Туртуро и Џеси Вилијамс. Филмот е современа бајка за Дедо Мраз и светот ...

Повеќе »

Ники Минаж ја најавува есенската мода во чудесно издание

Може да ја замислите до толку елегантна? Во вакво издание не сме ја виделе до сега Ники Минаж, а за елегантниот и секси изглед на раперката се погрижи тимот ангажиран од Дејзд енд Конфјузд, предводен од Роби Спенсер, за едиторијалот ...

Повеќе »

Ники Минаж и Рита Ора во чевлите на Галијано од колекцијата пролет/2014

Американската раперка се пофали на Инстаграм со чевлите од новата колекција на Џон Галијано за пролет 2014. Пред неа, истите ги облече  и Рита Ора. Облечена во цветен корсет и мини во А-линија, Минаж на оваа комбинација ги додаде и ...

Повеќе »