Тег архиви: нова колекција

Мили Боби Браун позира за новата колекција на накит од Pandora

Ѕвездата од серијата “Stranger Things”, 15-годишната Мили Боби Браун, е главно лице во новата рекламна кампања на „Пандора“. Кампањата е насловена Pandora Me. Pandora лансираше нова колекција на накит наменета за таканаречената Генерација Z, односно генерацијата на млади кои користат Интернет од ...

Повеќе »

Топ 5 чифта чевли од новата колекција на H&M

Во новата летна колекција на  H&M која од неодмана е во продавниците, најдовме 5 чифта на чевли за сите вкусови, кои вредат за внимание. Први на листата се сандалите со отворена пета во темно розова боја. Цената им е 35 ...

Повеќе »

МORNINGS LIKE THIS ONE: Нов моден едиторијал на македонскиот бренд Лудус

Македонскиот бренд Лудус го претставува новиот моден фотоедиторијал Mornings Like This One, изработен во соработка со словенечкиот фотограф Маријо Жупанов, во Љубљана, Словенија со моделот Примож Пунгартник од агенцијата Имортал Моделс. Едиторијалот е беше ексклузивно објавен за првпат на берлинскиот интернет магазин Калтблут. ...

Повеќе »

Ким Кадрашијан ги презентира трендовите на шминка за лето 2018

Козметичката марка на Ким Кардашијан, KKW Beauty, здружена со визажистот и близок пријател на Ким, Марио Дедиванович, ја промовираат заедничката соработка преку новата козметичка линија на сенки за очи и кармини. За кампањата, реалити ѕвездата, покажува и како да ги ...

Повеќе »

Росица Мршиќ ќе ја претстави новата колекција Celia

Деветнаесеттата сезонска колекција на дизајнерката Росица Мршиќ ќе биде прикажана на 24 април, во 20 часот во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“, во организација на Моден викенд Скопје. Најновата колекција наречена „Celia“ е инспирирана од портретите на Силија ...

Повеќе »

Кејт Аптон во секси фотосесија за новата колекција на YAMAMAY

Моделот препознатлива по раскошните женски облини, Кејт Аптон, ја рекламира новата колекција на популарната марка за долна облека YAMAMAY. Колекцијата е насловена #CONFIDENTBEAUTY LINGERIE COLLECTION. Аптон позира во новите модели кои се со чипка или со цветен принт. Флоралниот принт го гледаме ...

Повеќе »

Барате карирано сако? Stradivarius има супер модели

Пролетта не може да си ја замислиме без вечниот класик – сакото. И во сезоната на потопли денови остануваат во тренд карираните модели, кои супер „стојат“ и со сукња и со фармерки, во зависност од приликата. Во пролетната колекција на Stradivarius ...

Повеќе »

Кристи Тарлингтон ја претстави новата колекција од H&M

Супермоделот од 90-те години, денес 49-годишна убавица, Кристи Тарлингтон, е лице на новата кампања на Х&М за пролетната колекција насловена Conscious. Колекцијата е дизајнирана од рециклиран полиестер и органски лен. За модните парчиња H&M исто така употреби  ECONYL®  и рециклирано ...

Повеќе »

6 минималистички модни изгледи од H&M 

Кога станува збор за летниот стил, минимализмот секогаш има предност. А модната марка H&M нуди многу инспирации на оваа тема. Новиот моден водич од H&M е насловен „Natural Ease“, а новите летни „кежуал“ изгледи ги презентира манекенката Бриџит Кос. Од класични фармерки ...

Повеќе »

Пролетна колекција од Oxette

Популарната грчка марка за накит и модни додатоци Oxette ја претставува новата колекција за сезоната пролет/лето 2017. Колекцијата насловена Bohemian escape е посветена на бохо стилот, а брендот ја слави едноставноста, слободниот дух и воопшто животот. Колекцијата содржи накит со шарени камчиња, ...

Повеќе »