Тег архиви: нови

Samsung ги најави новите модели на телефони: Galaxy A71 и Galaxy А51

Четири камери, Infinity-O дисплеј и долготрајнa батерија за незаборавно корисничко искуство. Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. ги претстави двата најнови членови на Galaxy A серијата – A71 и A51. Креирани да донесат неверојатно корисничко искуство, овие иновативни уреди се опремени ...

Повеќе »

Нови СУПЕР лебови за СУПЕР навики од Жито Лукс

Жито Лукс на пазарот лансираше нова категорија на лебови со висока нутритивна вредност. Користејќи супер состојки (познати како super foods) како што се чија, тиква, спелта, овес, хељда и амарант, понуден е асортиман од 3 нови лебови кои се вистински ...

Повеќе »

Топ 3 нови парфеми достапни во продажба од јануари 2018

Нова година, нови парфеми. Во продолжение погледнете ги 3-те исчекувани новитети од познатите марки кои од овој месец се достапни во продажба. Calvin Klein Obsessed for Women Intense Парфемот е инспириран од култниот мирис Obsession од 1985. година., а ќе ...

Повеќе »

Како да ги украсите класичните, здодевни салонки

Не мора да се одлучите за нов пар чевли, доволно е да имате црни, класични салонки и од нив да направите впечатлив модел. Еве како на старите чевли да им вдахнете нов живот. Потребно ви е – самолеплива трака, бела ...

Повеќе »

7 нови лакови за нокти во сива нијанса совршени за свечености

Елегантната сива нијанса на лаковите за нокти се врати на модната сцена, па сега лесно ја наоѓаме во новите колекции на козметичките марки. Од бледо сива нијанса до темно сиви тонови, сивиот лак за нокти е одличен во секоја елегантна ...

Повеќе »

Топ 5 нови парфеми за есен 2017

Есента, освен посвежи денови, ќе ни донесе и повеќе нови парфеми од популарните козметички и модни куќи. Ние ги избравме најочекуваните 5. Од Гучи ни доаѓа есенскиот парфем насловен Bloom. Се издвојува не само по сензуалната, цветна миризба, туку и ...

Повеќе »

3 нови мини фустанчиња од &Other Stories за летни забави

Соврмената младешка модна марка & Other Stories ,меѓу модните парчиња од летната колекција нуди и три фустанчиња со мини должина кои се идеални за летни денски и ноќни забави. Темно црвено фустанче со пердуви, црвено фустанче без ракави и со нагласен ...

Повеќе »

10 нови женски парфеми најбарани за сезонава

Нови и свежи мириси ни доаѓаат од повеќе козметички куќи за летната сезона. Меѓу состојките доминираат розата и бергамот. Од слатки ноти до свежи летни парфеми, проверете кои се најбарани за оваа сезона. Valentina Pink Валентина Пинк e нов парфем ...

Повеќе »

Како да ги „светнете“ белите патики, како нови!

Можеби ве советувале дека не е многу паметна идеја да купите бели платнени патики, бидејќи брзо се валкаат и на нив се познава секоја дамка, но ја разбираме вашата страст кон белата боја. Треба само да знаете како правилно да ...

Повеќе »

Топ 7 нови производи за сончање за лето 2017

Секоја пролетна сезона, козметичките компании ја збогатуваат понудата на производи за сончање. Во големото „море“ на производи, секогаш се одлучуваме за веќе проверените партнери на летото. Проверете ги најдобрите 7 нови производи за сончање и минете ги безгрижно деновите на ...

Повеќе »