Тег архиви: новогодишни

Брзи и лесни – Новогодишни мафини во форма на елкички

Внесете празнична атмосфера во домот и израдувајте ги дечињата со овие прекрасни и превкусни мафини. Не треба посебна вештина за да ги подготвите. Направете тесто за омилените мафини од чоколада и испечете ги. Во духот на празникот ставете ги во ...

Повеќе »

Солени новогодишни ѕвездички

Овие весели соленки се подготвуваат брзо и едноставно. Калапчињата со форма на елкички и ѕвездички лесно ќе ги најдете во поголемите супермаркети, а во „Џамбо“ сет од вакви весели калапчиња чини околу 100 денари. Потребно е – 350 грама брашно, 50 ...

Повеќе »

Најслатки чорапчиња со зимски мотиви најдовме во WOMEN’SECRET (одлични за прослава во домашна атмосфера или за подарок)

Собирате идеи за празничен подарок? Па да, Нова година се ближи, а ако сакате да ги избегнете претпразничните шопинг метежи, еве една прекраса идеја за подарок. На ваквите подароци вистинската предност им е што со нив никогаш нема да погрешите, ...

Повеќе »

Pull&Bear божиќни џемперчиња, ни овој декември не можеме без нив

Преслатките, таканаречени „грди“ џемпери декорирани со новогодишни и божиќни мотиви, и овој декември се на врвот на нашата шопинг листа. И колку повеќе се украсени со дедомразовци, ирваси, алмбиони, бомбони и други тематски украси, толку повеќе се послатки. Инаку името ...

Повеќе »

За весели празници: Топли чорапчиња со зимски и новогодишни мотиви

Слатка идеја како да ги поминете празниците во домашна атмосфера – со овие топли чорапчиња расположението се поткрева. Доколку размислувате со што да го почестите семејството и најблиските за новогодишните празници, а при тоа да не потрошите „брдо“ пари, овие ...

Повеќе »

Новогодишни колачиња – ѕвездички со цимет

Декоративни новогодишни колачиња кои ќе ве освојат со својот изглед и со миризбата. Ѕвездичките со цимет, или таканаречени Zimtsterne, се традиционални германски колачиња кои се прават во неколку варијанти – со ораси, бадеми или лешници, со брашно или без брашно. Ние ...

Повеќе »

Новогодишни мафини во форма на елкички

Внесете празнична атмосфера во вашиот дом со новогодишните мафини во форма на елки. Не треба посебна вештина за да ги подготвите. Направете тесто за омилените мафини од чоколада и испечете ги. Во духот на празникот ставете ги во црвени корпички. ...

Повеќе »

Новогодишни колачиња со мармалад во форма на ѕвездички

Внесете празничен дух во домот и подгответе ги лесно овие вкусни слатки ѕвездички. Намирници за тестото – 250 грама маргарин, 500 грама брашно, 150 грама шеќер, 2 јајца, 1 прашок за пециво и 1 ванилин шеќер. За филот – мармалад, ...

Повеќе »

3 идеи: Како да направите новогодишни обетки

Зимските месеци нудат можност да поекспериментираме со модните детали. Што велите за новогодишни обетки? Само еден детал со симболичност на празниците, може да го направи целиот моден изглед -празничен, дури и да носите џинс. Ни се допаднаа овие три видеа ...

Повеќе »