Tag Archives: nude

Барате „nude“ кармин? MAC има 13 нови нијанси (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Можат да воздивнат сите оние кои ја сакаат ненападната шминка и природниот изглед. Во есенската колекција на MAC има дури 13 нијанси на кармини во боја на кожа, познати како „nude“  тонови. Од матирани до кремасти и оние со сјај, одберете си ...

Read More »

Nude тренд на костими за капење, го обожаваме!

Доколку барате секси костим за капење, секако јасно ви е дека не треба на него да има многу материјал. Но, што велите за костим за капење, кој и покрај тоа што не е сосема „разголен“ е многу секси? Претпоставувате веќе ...

Read More »

„Nude“нијансата е апсолутен тренд на костими за капање за пролет/лето 2017

За костимите за капење во nude нијанса, поточно во нијанса на боја на кожата, годината интересот во продажба се зголемил за дури 145 отсто, што дефинитивно е податок дека овие костими за капење се најголем тренд за пролет/лето 2017. Оваа ...

Read More »

Топ 5 најубави nude кармини

Nude кармините се апослутен „маст хев“ во секоја женска чантичка зашто се многу едноставни за комбинирање со останатиот мејк-ап и можат да го заокружат секој изглед. Ви претставуваме 5 nude кармини во различни нијанси од попуалрните козметички производители.

Read More »