Тег архиви: очи

Што ни носи празничната колекција на MAC

Попуарната козметичка компанија MAC за сезоната на празници си поигрува со еден од најубавите божиќни симболи – ѕвездата. Колекцијата е насловена  “Starring You” и навистина го оправдува името. Содржи линија за очи, усни и лице, но не се соменваме дека нема да се ...

Повеќе »

6 начини како да ги нагласите очите

Се вели, очите се огледало на душата. Тие се најчесто прво нешто во кое се загледуваме. Како да се постигне подлабок поглед и визуелно поголеми очи? Очигледно не е се до душата. Има нешто и во трикчињата. Сменети ги рамките ...

Повеќе »

Кристијан Лубутен лансираше декоративна козметика за очи

Откако мајсторот за дизајнерски чевли се покажа успешен и со колекциите на лакови за нокти и кармини, сега лансираше декоративна линија за очи. Колекцијата вклучува маскари, моливчиња за очи и моливчиња за дефинирање на веѓи. Нијансите се длабоки, како таканаречените ...

Повеќе »

5 луксузни креми за очи кои докажано делуваат

Се вели дека очите се огледало на душата, но исто така тие најдобро откриваат колку се грижите за себе и колку се негувате. Првите знаци на стареењето се гледаат токму на местата околу очите во форма на линии, брчки или ...

Повеќе »

Што треба да знаете за шминката за очи

Еден од омилените ритуали на секоја жена е шминката. Кои нови продукти треба да се пробаат, каков е нивниот квалитет, колку чинат, се теми кои се муабетат на секое кафе со другарките. Сепак, овој забавен начин на разубавување, може да ...

Повеќе »

Безболна интервенција со која засекогаш ќе се ослободите од очилата и леќите

100% безбедно и безболно ласерско отстранување на диоптрија во Систина Офталмологија по промотивна цена до 1 септември.  Специјалната очна болница „Систина Офталмологија“ им нуди на првите 100 пациенти по промотивна цена  од 450 евра по око трајно отстранување на диоптријата. ...

Повеќе »

Чанти што ве „гледаат“

Тренд за актуелната сезона кој го форсираат некои од модните дизајнери се чантите кои имаат форма на лица или пак со принт на лице или очи. Необичните чанти и понатаму остануваат модерни, но сега тие не мора да се во ...

Повеќе »

Нагласени очи: „ Не плашете се да изгледате како кукличка која трепка со очите, одете до екстремност!“

Уште еден мејк-ап тренд за сезоната есен/зима. Фокус на очите и се разбира, на кожата. „Видовме разновидност на мејк-ап стилови во текот на последните Модни недели. Како и да е, без сомнение, трендовите за претстојната сезона се насочени кон очите. ...

Повеќе »

Mејк-ап игри со бои и контраст

 Со сегашните стилови на шминкање стилистите сакаат  пред  се жената да ја претстават како нежна, таинствена и емоционална. Поради тоа и си играат со боите, контрастите, нијансите …  Доминираат силни, светкави и топли тонови, како за очите така и на усните ...

Повеќе »

Не е се до душата, има нешто и во трикчињата: 6 начини како да ги нагласите очите

Се вели, очите се огледало на душата. Тие се најчесто прво нешто во кое се загледуваме. Како да се постигне подлабок поглед и визуелно поголеми очи? Очигледно не е се до душата. Има нешто и во трикчињата. Сменети ги рамките ...

Повеќе »