Tag Archives: очила за сонце

Предимензионираните очила се „аут“ за пролет/лето 2018, на сцена се – тенките „скини“ оквири

Долго време се шпекулира дека Канје Вест е личниот стилист на Ким Кардашијан и дека редовно ја предупредува за новите трендови. Нема ништо чудно во тоа, откако ја видовме и неа, како и цела армија на „клонови“ на Ким, како ...

Read More »

10 модели на очила за сонце од популарните модни марки

Новата сезона редовно ни носи и колекции збогатени со најомилениот моден додаток за топлите денови – очилата за сонце. Сталка во неочекувани бои, метални или романтични рамки, цветни детаљи, бисерни апликации…Секој ќе си го препознае својот пар и во ритамот ...

Read More »

Ray-Ban слави 80-годишен јубилеј со нова колекција

Легендарната марка за очила за сонце Ray-Ban годинава го прославува 80-годишниот јубилеј. По повод роденденот лансирана е нова колекција на очила проследена со кампања снимена од Стивен Клеин. Освен нови модели кои се карактеризираат со силни бои, колекцијата ги соржи и ...

Read More »

Екстравагантна колекција на очила за сонце од Долче Габана

Ако сте во потрага по нови женствени очила за сонце, не ја пропуштајте пролетната понуда на Долче и Габана. Колекцијата е насловена Тропико Италијано, а содржи екстравагантни и предимензионирани модели, препознатливи по нежните бои, драгите камчиња и бројните детаљи. „Мамбо“ ...

Read More »

Нова колекција на Ray-Ban очила за сонце

Колекцијата пролет/лето 2017 на  Ray-Ban ни носи преубави нови модели на очила за сонце, а меѓу нив главна ѕвезда е моделот наречен The General кој е наследник на легендарните „Авиатор“. Уште еден нов модел е во центарот на вниманието, особено ...

Read More »

Во знакот на Олимписките игри: Како да ги направите сами најтрендовските очила со сонце

Додека Олимписките игри се случуваат и возбудата расте, едно многу трендовско модно парче го гледаме често меѓу навивачите на трибините. Што се однесува до уличната мода, очилата за сонце во знакот на Олимпијадата буквално го освоија не само Рио, туку ...

Read More »

Колку ќе чинат очилата за сонце од колекцијата на Ријана за Диор?

Со колекцијата за Пума се уверивме дека Ријана навистина има чувство за мода и дизајн. Потоа следуваше одличната соработка на пејачката со познатиот дизајнер на чевли Маноло Бланик, која исто така воодушеви, па сега е јасно дека и линијата на ...

Read More »

Листа на желби: Очила за сонце од новата колекција на Долче и Габана

Популарната дизајнерска двојка Долче и Габана ја лансираа новата колекција на очила за сонце за пролет 2016. Огромни, украсени очила, со цветни дезени, со пруги или во нагласена боја – тие се вистински мали ремек дела. Колекцијата е дел од ...

Read More »

8 модели на трендовски очила за сонце за пролет/лето 2016

Никогаш не било џабе да се инвестира во добри очила за сонце. Тој дизајнерски детаљ на лицето не го носиме само од практини причини. А од година в година, на наше задовоство, дизајнерите се се посмели, а моделите пооткачени и ...

Read More »

14 нови изгледи: Очила за сонце по мерка на ова лето и вашата форма на лицето

  Доколку ги следите модните трендови, тогаш секако ви е јасно дека летово е во знакот на очилата за сонце со стакло во силна боја. Но грешките се прават кога изборот на очилата за сонце кои се модерни не одговараат ...

Read More »