Tag Archives: очила за сонце

5 работи за очилата за сонце кои (можеби) не ги знаете

Очилата за сонце се моден додаток со кој лесно можеме да го комплетираме нашиот изглед. Некогаш доволни ни се само уникатни очила за сонце за да изгледаме шик. И славејќи го овој прекрасен моден додаток, особено добредојден во текот на ...

Read More »

Листа на желби: Мачкасти „Прабал Гурунг“ очила за сонце

Кога двајца врвни дизајнери ќе ја спојат креативната енергија се добива производ на кој тешко може да му се одолее. На нашата листа на желби ги додаваме мачкастите очила за сонце од пролетната колекција на непалскиот моден креатор Прабал Гурунг. ...

Read More »

Топ 5 трендови на очила за сонце 2015: Огромни, округли, омбре, шарени и откачени како на Ајрис Апфел!

Оние кои сакаат да експериментираат со формите и боите на најпотребниот моден додаток за потоплите денови – очилата за сонце – оваа сезона можат да ја покажат целата своја смелост. Класичните модели на очила за сонце се под сенката на ...

Read More »

Модно претерување на Ана Винтур: Со очила за сонце на ноќта на Оскарите

Уредничката на американскиот Вог и највлијателната жена во модниот свет Ана Винтур на доделувањето на Оскарите ги носеше своите темни црни очила за сонце. Дури и Сиа синоќа го покажа своето лице, но Ана Винтур тоа не го направи. Кога ...

Read More »

Листа на желби: Очила за сонце Најк во силни бои

Најк ја најави новата колекција на очила за сонце „Вижн“ за пролет 2015 година, наменета за мажи, жени и деца, а истовремено ја претстави и актуелната, зимска колекција СБ за мажи и жени. Интересни рамки и некласични силни бои – ...

Read More »

Очила за сонце есен/зима 2014: Ние сме „ЗА“ Вајлдфокс!

Трендовите на очила за сонце за претстојната сезона се толку разновидни што секој ќе има можност да си најде исклучително парче за себе. Но колекцијата на Вајлдфокс е нешто исклучително. Колекција на очила за сонце на Вајдлфокс насловена „Погодни за ...

Read More »

Очилата за сонце го слават 85-от роденден

На денешен ден (3 јули) во 1929 година се појавија првите очила за заштита од сончевите зраци. Беа дизајнирани од славниот Фостер Грант, а наменети за пилотите. Денес секојдневието не можеме да го замислиме без очила за сонце и тоа ...

Read More »

Дали сте ЗА Гугл очила за сонце?

Успеаа да кренат прашина. Диана фон Фустенберг е заслужна за новата линија на Гугл очила за сонце наречена Гугл глас. Моделите ќе бидат во онлајн продажба за десетина дена. Препознатливи по дизајнот кој асоцира на современа технологија, со овие очила ...

Read More »

Мајсторот на фотографија Стив Мекари со фантастична линија на очила за сонце

Авторот на фотографското ремек-дело „Девојката од Авганистан“, на минатогодишниот календар Пирели, на илјадници портрети преку кои ја изразува човечката душа, лансираше колекција на очила за сонце. Прочуениот фотограф Стив Мекари, кој го помина половина свет фотографирајќи ги човечките лица, но ...

Read More »

Цветови од бадем на очилата на новата колекција од Долче и Габана

Новата кампања снимена од Доменико Долче, а во која главната улога ја има преубавата Бјанка Балти, ја претставува колекцијата на очила за сонце за сезоната проле/лето 2014. Доминираат цветовите од бадем. И оваа кампања е инспирирана од природните убавини на ...

Read More »