Тег архиви: очила

Мора да ги видите очилата од новата колекција на DIOR

Уметничката директорка Марија Грација Кјури ги претстави најновите очила од DIOR. Кампањата на Диор претставува само неколку модели од колекцијата есен/зима 2018, насловена ‘DiorSoReal’. Главно лице на новата кампања е моделот -муза на Диор, Рут  Бел. Новите очила за сонце имаат розе-златни ...

Повеќе »

Кајли Миног во рекламна кампања на очила на Specsavers

Пејачката Кајли Миног позира за марката Specsavers во кампањата за колекцијата пролет/лето 2018. Поп ѕвездата изгледа шик на фотосесијата позирајќи со новите модели на очила за сонце. Трендот на „aviator“ стилот оваа сезона се враќа на голема врата. Овојпат  aviator- очилата за ...

Повеќе »

Со H&M дотерајте се од „глава до пети“ во црвено!

Во пролетната колекција H&M ни нуди повеќе модни изгледи „од глава до пети“ во силна црвена нијанса, најавувајќи ни ја сезоната на страста. Новата колекција содржи – не само модни прчиња во црвена боја – туку и модни додатоци, па дури ...

Повеќе »

Оскари 2018: Очилата – најпосакуван моден додаток

Поретко гледаме ѕвезди и познати личности да носат очила (за вид), но годинава Ноќта на Оскарите покажаа дека очилата – како моден додаток – се вратија на модната сцена. Наместо со леќи, како што беше најчест случај до сега, глумците ...

Повеќе »

10 модели на очила за сонце од новата колекција на Шанел

Модерни, со футуристички дизајни и женствени – луксузната модна марка Шанел ја претстави есенската колекција на очила за сонце. Главни протагонисти во колекцијата дизајнирана за постудените денови се очилата со предимензионирани рамки. Од боите пак, доминираат црните и кафените рамки, ...

Повеќе »

10 најубави модели на розови очила за сонце за романтично лето

Очилата за сонце со розови стакла се тренд за оваа сезона, а ги наоѓаме речиси во сите нови колекции на луксузните модни марки. Меѓу нив се истакнуваат моделите на Долче и Габана и Реј-бан. Првите се карактеристични и по препознатливите ...

Повеќе »

Christian Roth и Eric Domege ја презентираа новата колекција на очила (ФОТОГАЛЕРИЈА)

  За да се постават темелите на авангардните креации на очила и да се издигнат очилата како врвен моден додаток е потребна неизмерна пожртвуваност и инспирација. Christian Roth е светски познатиот дизајнер кој заедно со неговиот партнер Eric Domege во ...

Повеќе »

DIOR очила за сонце за пролет/лето 2017

Новата колекција на очила за сонце од Диор е елегантна, а доминантни бои се розовата, сината и црвената. Тркалезните очила за сонце се ѕвезди на сезоната, а такви има во својата колекција и Диор. Очилата од оваа луксузна модна марка, ...

Повеќе »

12 модели на очила за сонце без кои не можеме ова лето!

Очилата за сонце се најубавиот моден додаток кој го краси нашето лице, но и го покажуваат нашиот стил. Ако се уште не сте си набавиле еден пар фраерски очила за сонце, ве информираме кои модели се најбарани и најпродавани во ...

Повеќе »

4 типа на очила за сонце што се лидери ова лето

Летото е незамисливо без очила за сонце, па доколку одлучивте да си купите нов пар, што велите да се консултирате со трендовите? На наше задоволство, тоа што годинава го форсираат популарните модни куќи, изгледа секси и женствено. 1. Огледало – ...

Повеќе »