Тег архиви: Одри Хепберн

Најубавите модни моменти на Живанши и Одри Хепберн

Пријателството на прочуената глумица Одри Хепберн и славниот дизајнер Живанши траееше со децении. Култиниот дизајнер, кој ја основа својата модна куќа во 1952 година, беше познат по елегантните, софистицирани креации и силното влијание врз модната индустрија.  И познато е – ...

Повеќе »

Ретки фотографии на Одри Хепберн изложени во Лондон (ФОТО)

Ако сте љубител на модата, и секако на холивудската икона на стилот Одри Хепберн, а ако се најдете во Лондон до 18 октомври, посетете ја Нешнал Портрет Галери. Во Лондон е отворена изложбата „Одри Хепберн – Портрети на Иконата“ која ...

Повеќе »

Запознајте ја Ема Ферер, внуката на Одри Хепберн

Ако до сега не го знаевте името на Ема Ферер, веројатно ќе го запомните многу наскоро. Внуката на Одри Хепберн потпиша договор со Сторм Моделс, модната агенција која ја откри Кејт Мос на возраст од 14 години и ја претвори ...

Повеќе »

И таа е обична како нас: Ретки фотографии на Одри Хепберн

Ликот и стилот на легендарната глумица Одри Хепберн се незаборавни, но овие ретки фотографии сакаат да покажат дека понекогаш гламурот знае да создаде идеализирани ликови.   Воодушевувајќи се на нејзината вонсериска убавина, понекогаш забораваме дека и таа била една од ...

Повеќе »