Тег архиви: OFFest 2019

Објавена програмата на 18-от ОФФ-Фест: 9 настапи и еден документарен филм

Традиционалниот ОФФ-Фест, што годинава ќе се одржи (во рекордни шест дена) од 3 до 8 јуни, е сочинет од 9 настапи и еден документарен филм. Осумнаесеттото издание на фестивалот ќе го отвори, на 3 јуни во МОБ, виртуозниот дует на велшката ...

Повеќе »