Tag Archives: орифлеим

Како моментално до мазна и блескава кожа, со здрав изглед!

Кога се подготвувате за хаотичен ден, дали некогаш сте посакале моментално да ги коригирате брчките, и да имате измазнета кожа на лицето? А ако сте една од оние модерни, зафатени жени што сакаат брзо и делотворно решение за коригирање на ...

Read More »

Сакате да имате лице како убавиците од насловните страни?

Секоја жена сонува за блескава кожа и совршен тен, како убавиците од списанијата кои безгрижно се смешкаат и имаат беспрекорна шминка. Тоа ве наведува да се запрашате дали е можно и вие да имате таков изглед и да посакате мазно ...

Read More »

Беспрекорен тен за само 15 минути: Погледнете ја секојдневната рутина на Лоба за блескава кожа (ВИДЕО)

Еден од најголемите фактори за убав изглед е негуваната кожа и блескав тен. Темпото на живот и стресот, со кој најголемиот број од нас се соочуваат, оди во спротивна насока со напорите да изгледаме свежо и кожата да го има ...

Read More »

Каков кармин треба да одберете според тенот на кожата?

Без разлика дали сте храбри со боите или бирате неутрални тонови, кога се работи за шминка карминот е задолжителен. Усните се најубавиот и најпривлечниот дел од женското лице, и токму затоа заслужуваат да бидат истакнати и обоени во боите во ...

Read More »

Што е вистинската дефиниција за убавина?

Убавината се менувала низ времето и историјата, моделирана од различните култури и перцепции на светот. Убавината е опишана и прикажана преку слики и концепти кои се врежани засекогаш во нашите умови. Убавината е дефинирана на толку многу начини, а сепак ...

Read More »

Викторија Лоба ги претстави новите нијанси на кармини  „The ONE” од Орифлеим

Нов каталог од Орифлеим и многу новитети! Најголемата шведска компанија за природна козметика Орифлеим го издаде својот најнов , мајски каталог, на чија насловна страна за прв пат се најде ѕвезда од Македонија –единствената  Викторија Лоба! Викторија со својот препознатлив ...

Read More »

Како да ги израдувате саканите со вистинскиот подарок!

Колку повеќе се наближува  празникот 8 ми Март толку поголема станува „маката“ што да им се подари на блиските. Некои едноставно имаат природен талент за осмислување на совршени подароци, додека други, иако имаат добри намери тотално ја промашуваат работата. Можеби ...

Read More »