Тег архиви: Original Marines

Black Friday со Original Marines: Тука ќе ги најдете најубавите детски јакни во градот, сега со голем попуст!

И италијанската модна марка Original Marines се придружува на прославувањето на големиот шопинг ден познат како  Црн петок (Black friday) кога потрошувачите имаат привилегија да купуваат по примамливи цени. Во брендираната продавница Original Marines која се наоѓа во Скопје Сити ...

Повеќе »

Топ 4 свечени модни комбинации од Original Marines за девојчиња

Новогодишната колекција од италијанската модна марка  Original Marines пристигна во брендиранта продавница Original Marines во Скопје сити мол. Во духот на свечените денови, колекцијата ни носи убави фустанчиња и палтенца дизајнирани од квалитетни и трендовски материјали, со детаљи од плиш или во ...

Повеќе »

Зима со Original Marines: Тука ќе ги најдете најубавите детски јакни

Зимската колекција на Original Marines пристигна во брендираната продавница лоцирана во Скопје сити мол. Освен штосни џемперчиња со препознатлив италијански дизајн, новата колекција ни нуди широк избор на јакни од долги до оние со крзно, во најразлични бои – црвена, ...

Повеќе »

Лесни за облекување и водоотпотни: Преслатки чевли и чизми од Original Marines

Подготвени сте за студените и дождливите денови? Проверете ги чевлите на вашите деца, пред да донесете избрзан заклучок. Новата колекција на обувки за деца пристигна во брендираната продавница Original Marines во Скопје Сити мол.  Сите чевли и чизмички се анатомски, ...

Повеќе »

Топли, меки и фенси – Original Marines јакни за деца

Студените денови можат да бидат безгрижни доколку за вашите деца одберете соодветна топла јакничка. Најголемиот избор во градот на модерни јакни во различни бои ќе најдете во брендираната продавница Original Marines во Скопје сити мол. Јакничките се полнети со пердуви ...

Повеќе »

Original Marines есен 2016: Дотерајте ги најмилите по последен тренд

Есенската колекција на италијанската модна марка Original Marines е достапна во продажба во продавницата Original Marines во Скопје сити мол. Детските трендови и оваа сезона се во чекор со трендовите кај возрасните, па оттука живописни принтови, риги, весели бои, но и ...

Повеќе »

Супермодерни дечиња: Пристигна есенската колекција Original Marines

Италијанската модна марка Original Marines повторно ни предлага супершик детска колекција за есенските денови. Темата на колекцијата е насловена Utility Chic Military. Во духот на италијанскиот стил модните парчиња се дизајнирани за да се освои вниманието, а при тоа се многу комотни ...

Повеќе »

Гратски дух ни носи есенската колекција на Original Marines

Есенската колекција на популарната модна марка Original Marines пристигна носејќи ни градски дух и потенцирајќи ја вистинската душа на италијанскиот стил. Скини џинс и панталони, хеланки со принт од срценца, цветови и ѕвездички, блузички со карнери, мини сукњички со риги (кои ...

Повеќе »

Пристигна есенската колекција во Original Marines. И преубава е!

Есенската мода за деца веќе пристигна во продавницата Original Marines (Скопје сити мол). И сезонава, популарната италијанска марка ни нуди интересни модни парчиња за девојчиња и момчиња до 16 годишна возраст. Освен облека, есенската колекција содржи и штосни патики. Во ...

Повеќе »

Едвај ја чекаме новата колекција на Original Marines: Ви претставуваме дел од неа!

Наскоро пристигнува новата есенска колекција на италијанската модна марка Original Marines. И нетрпеливо ја очекуваме! Колекцијата е насловена Back to School, и претпоставувате веќе – време е да ги дотераме нашите деца за училишните денови кои следуваат. Дополнителна новост ни доаѓа од ...

Повеќе »