Tag Archives: Original Marines

Паметен шопинг: Сезонска распродажба до – 40 отсто во Original Marines

А кој не е за паметен шопинг? Во тек е сезонската распродажба која се движи со попуст до 40 отсто за вашите омилени парчиња облека од популарната италијанска модна марка Original Marines. Не ја испуштајте оваа убава можност да ја освежите ...

Read More »

Најубавите сетови, шорцеви и маички за лето пристигнаа во Original Marines

Летните горештини веќе ги чувствуваме, па да се „разладиме“ со обновена модерна гардероба. Прошетавме низ градските продавници за вас. И, најубавите сетови, шорцеви и маички за сите возрасти, за момчиња и девојчиња, од 0-18 месеци и од 2 – 16 ...

Read More »

Голем избор на детски костими за капење во Original Marines

Пристигна новата, летна колекција во Original Marines. Тука ќе ги најдете најмодерните костими за капење за вашите деца, дизајнирани според италијански шмек и квалитет. Освен костими за капење, во продажба се и бројни модни парчиња и модни додатоци за на плажа, ...

Read More »

40 отсто попуст на слатки чевличиња и патичиња во Original Marines

Согласно со летната трендовска гардероба од Original Marines, италијанската модна марка ни нуди и чевли, патики и сандали прекрасни по дизајн и совршени за детското стапало. Чевлите се флексибилни, лесно се облекуваат и имаат анатомски влошки. Промоцијата на чевлите, односно попустот ...

Read More »

Летна колекција: Со Original Marines на свечени пригоди

Модни парчиња дизајнирани за поважни настани, крштевки и родендени во трендовски стил и италијански шмек карактеристичен за брендот Original Marines. Бели фустанчиња со дупченца кои се „маст хев“ за оваа сезона, модели со цветни дезени, доминација на нежните пастелни бои, ...

Read More »

Цела недела: 20 отсто попуст на целата пролетна колекција во Original Marines

Уште еден месец и летната сезона официјално ќе ни пристигне, но во овој период на променливо време, кога наутро излегуваме по маичка со куси ракави, а веќе на пладне не пресретнува дожд, потребна ни е гардероба за таканаречената „петта сезона“. ...

Read More »

Искористете го денот за паметен шопинг: -30 отсто во Original Marines

Денес (15.05) е последен ден за шопинг со одлични попусти во Original Marines, пред пристигнувањето на летната колекција. Попустот од 30 отсто е организиран по повод Саемот за деца и родители во Скопје сити мол, а се однесува на целата ...

Read More »

Најубавите јакни за деца во градот: Одберете го вашиот Original Marines фаворит

Нека крене рака оној кој не се согласува со нас дека италијанските креатори се врвни во измислување на нова „топла вода“, односно во создавање на нови и уште попрефинети дизајни. Во центарот на нашиот моден интерес се секако, пролетните јакни. ...

Read More »

Original Marines: 8 слатки фустанчиња за модерни девојчиња

Да ви го заштедиме времето кое би го минале во талкање по продавниците низ градот, одбравме за вашите модерни девојченца 8 најслатки фустанчиња. На свечените пригоди, особено на родендените, најмногу се радуваат нашите деца. И секако, во тие посебни пригоди ...

Read More »

Original Marines: Рок дух и морнарски стил од линијата Пирати

Pirates (Пирати) линијата од новата колекција на Original Marines е наменета за малите бунтовници за стил. Доминираат светлите тонови на сината и индиго бојата во најразлични нијанси. Лесна, безгрижна гардероба за најмладите момчиња и девојчиња, малите љубители на Original Marine. Тука ...

Read More »