Тег архиви: оскари 2018

Фустани од ZARA на Ноќта на Оскарите 2018

Во морето од свечени фустани дизајнирани од прочуени модни креатори, изненадуваа девојките облечени во фустани од Зара, распоредени на секој чекор од црвениот тепих. Станува збор за резултат од остварената соработка на модната марка Zara со Академијата. Всушност, сите 500 ...

Повеќе »

Оскари 2018: Очилата – најпосакуван моден додаток

Поретко гледаме ѕвезди и познати личности да носат очила (за вид), но годинава Ноќта на Оскарите покажаа дека очилата – како моден додаток – се вратија на модната сцена. Наместо со леќи, како што беше најчест случај до сега, глумците ...

Повеќе »

Оскари 2018: Рита Морено во истиот фустан што го носела на ноќта на Оксарите во 1962 година!

Холивудската легенда Рита Морено го освои вниманието на црвениот тепих на Оскарите со прекрасниот фустан со впечатлив флорален принт, долгите црни ракавици и украсна трака на главата – но, само нејзините најголеми фанови се сетија дека нејзиниот фустан е всушност ...

Повеќе »

Оскари 2018, Црвен тепих: Модните изгледи на ѕвездите (ФОТОГАЛАЕРИЈА)

И годинава црвениот тепих на Оскарите беше во знакот на холивудскиот гламур. Ѕвездите продефилираа во креации од славните дизајнери и луксузните модни куќи. Според “Њујорк тајмс”, лидерите на кампањата „Time’s Up“ не побараа од учесниците на Оскарите за овој настан ...

Повеќе »

8 занимливости за Оксарите 2018

Ноќта на 4-ти март ќе се одржи 90-то издание на Оскарите. Погледнете ги овие осум занимливости за годинешното издание на доделувањето на престижните филмски награди. 1.Мерил Стрип стана најноминирана актерка во историјата на Оскарите (21) благодарение на нејзината улога во ...

Повеќе »