Тег архиви: оскари

Најспецифичните модни изгледи на забавата по Оскарите

Додека на црвениот тепих на Ноќта на Оскарите доминираа розовите тоалети и секако, елегантните изгледи, на Венити Фер забавата која се одржа по Оскарите, ѕвездите си дозволија екстравагантни, па дури и ризични модни изгледи. 3 ѕвезди предводеа во необичниот избор ...

Повеќе »

Оскари 2019: Овие 3 фустани кои ги носеа ѕвездите се достапни во „онлајн“ продажба

Ако некогаш сте си помислиле дека би сакале да облечете еден фустан како оние од Ноќта на Оскарите, а имате буџет за тоа (од околу 7 илјади – 8 илјади евара), сега имате и можност да си купите ист таков ...

Повеќе »

Оскари 2019: Што носеа ѕвездите на црвениот тепих (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Се случи моментот кој сите го очекуваа – доделувањето на наградите на Академијата на филмски уметности и науки, односно Оскари, се одржа по 91-ви пат. Иако годинава немаше класичен водител на програмата, сите очи беа насочени кон големите ѕвезди кои ...

Повеќе »

На забавата по Оскарите: Топ моделите ги засенија глумиците

На традиционалната забава по Оскарите, во организација на „Венити Фер“, беа поканети бројни познати манекенки, а меѓу нив доминираа ангелите на Викторија сикрет. Во секси, мини или тесни-макси, проѕирни и задовливи креации, популарните модели ги фрлија во сенка ѕвездите. Добра ...

Повеќе »

Оскари 2018: Тифани Хадиш на сцената со папучки UGG

Американската комичарка Тифани Хадиш го зеде вниманието со неколјку модни изјави на сцената на Оскарите 2018. Облечена во раскошен бел фустан со впечатлив шлиц, глумицата ја надополни модната комбинација со кожени кафени папучки исполнети со волна, од популарната марка Ugg. Кој ...

Повеќе »

Моден гаф на Оскарите: Бланка Бланко без долна облека!

На црвениот тепих на ноќта на Оскарите ретко се гледаат модни гафови зашто сите познати лица кои доаѓаат на доделувањето на најпрестижните награди се обидуваат да бидат беспрекорно и примерно облечени. Сепак, тоа не беше случај со американската глумица Бланка ...

Повеќе »

Оскари 2017: Најубавите изгледи на црвениот тепих

89-годишното издание на наградите Оскар ќе биде запаметено по погрешното прогласување на најдобар филм. Имено, презентерите Ворен Бити и Феј Данавеј прочитаа погрешен добитник – филмот „Ла Ла Ленд“, додека вистинскиот добитник беше потоа прогласен, филмот „Мунлајт“. „Ла Ла Ленд“ ...

Повеќе »

Фотки за Оскар: Афтер парти креациите на ѕвездите

По доделувањето на престижните оскари се случуваат повеќе афтер-парти забави на кои ѕвездите се облечени во други тоалети од оние кои ги видовме на Ноќта на оскарите, но и се далеку порасположени и порелаксирани. Една од најпопуларните афтер-парти забави е ...

Повеќе »

Оскари: Очилата на Кејт Винслет – најшик моден додаток

На Ноќта на Оскарите видовме прекрасни креации и блескав накит, но најзборуван моден додаток беа очилата на Кејт Винслет кои ги носеше на сцената.   Оскаровката носеше трендовски очила за вид со нагласени црни рамки додека ги најавуваше номинираните за ...

Повеќе »

Црвен тепих на Оскарите: Фустанот на Џенифер Лоренс е Диор перфекција

Уште пред Ноќта на Оскарите беше познато дека Џенифер Лоренс ќе носи креација од Диор. Лоренс и Диор склучија договор таа да ги носи нивните креации на најзначајните настани во период од три години. Џенифер Лоренс не е „странец“ на ...

Повеќе »