Тег архиви: осветлување

6 природни начини да ја осветлите косата без боја за коса

Еден од бенефитите на летото (покрај убавото време, плажите, годишниот одмор) е што може да ја осветлите косата благодарение на сончевите зраци. Секоја русокоса девојка која времето во текот на летото го поминувала повеќе надвор, знае дека сонцето ја осветлува ...

Повеќе »

Уникатно осветлување на новогодишната елка во Скопје Сити мол

Единствена и уникатна можност имаа посетителите на Скопје Сити Мол да видат како изгледа палењето на светилките од Новогодишната елка. Шоуто започна со мјузикл изведен од групата Триангл, Џон Илија Апелгрин и Теа Трајковска, посетителите уживаа во празничната магија и ...

Повеќе »

5 природни начини да ја осветлите косата

Еден од бенефитите на сончевите денови е што може да ја осветлите косата благодарение на сончевите зраци. Секоја русокоса девојка која времето во текот на летото го поминувала повеќе надвор, знае дека сонцето ја осветлува косата. Со примена на уште ...

Повеќе »

4 трикчиња: Како да ги осветлите веѓите на природен начин

Сакате да ги осветлите веѓите а не сакате да употребувате боја за коса која дава вештачка нијанса, ниту пак да употребувате хемикалии. Еве како тоа да го направите успешно, а на природен начин. Цитрус Цитрусот е супер осветлувач и додека ...

Повеќе »

6 природни начини како да ја осветлите косата без боја за коса

Со малку сонце и сок од лимон, возможно е. Еден од бенефитите на летото (покрај убавото време, плажите, годишниот одмор) е што може да ја осветлите косата благодарение на сончевите зраци. Секоја русокоса девојка која времето во текот на летото ...

Повеќе »