Тег архиви: освежителен

Најосвежителниот пијалок за топлите денови, дотеран по ваша мерка

Лимон! Тоа е тоа. Но зошто да не го разиграте малку. Лимонада знаеме сите да направиме – за 4-5 чаши доволни се 2-3 малку посочни лимони, ладна вода многу мраз. Доколку лимоните се помали или не толку сочни, исцедете уште еден или ...

Повеќе »