Тег архиви: отстранување

Со помош на состојки од кујната отстранете ја непосакуваната фарба од косата

Ви здодеа бојата на косата или не сте задоволни со фарбата и резултатот од неа? Имаме решение од кујната. Постои алтернатива, која е ефтина и безбедна и секако поздрава од сумпорен агенс. Помешајте шампон и сода бикарбона! Насапунете ја косата ...

Повеќе »

Отстранете ги „најтврдокорните“ дамки на лесен начин

Пред да бидете сигурни дека само хемиското чистење е решението за дамките на вашето омилено парче облека, пробајте ги овие едноставни трикчиња кои ги отстрануваат и најупорните дамки. Оцет и белка од јајце за дамки од трева Непријатните дамки на ...

Повеќе »

Евтино и ефикасно: 4 алтернативни начини за остранување на шминката од лицето

  После долгиот ден поминат со шминка на лицето, многу е важно шминката темелно да се отстрани пред да отидете на спиење. Понекогаш оваа задача изгледа мачна и долготрајна, но овие 4 алтернативни начини ќе ви заштедат и време и ...

Повеќе »

Отстранете ги и „најтврдоглавите“ дамки од облеката на едноставен начин

Пред да бидете сигурни дека само хемиското чистење е решението за дамките на вашето омилено парче облека, пробајте ги овие едноставни трикчиња кои ги отстрануваат и најупорните дамки. Оцет и белка од јајце за дамки од трева Непријатните дамки на ...

Повеќе »