Тег архиви: отворање

Се отвора изложба на Никола Радуловиќ

Во Музејот на современата уметност – Скопје, утревечер на 8 ноември, со почеток во 21 часот ќе се отвори изложбата „СИСТЕМА“ на Никола Радуловиќ. Куратор на постановката е Бојана Јанева-Шемова. Никола Радуловиќ е добитник на наградата за најуспешен автор и ...

Повеќе »

Отворено е првото Роса школо за родителство

Во рамките на партнерскиот проект на Пивара Скопје и Министерството за здравство, денес официјално беше отворено првото Роса школо за родителство во Поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје. На денешната прес-конференција беше најавено отворање и на уште две Роса школи за ...

Повеќе »

Од отворањето на деветтото издание на „МакеДокс“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со проекцијата на документарните филмови „Вај Фај плаза Куба“ (Швајцарија, Куба, Шпанија, 2017, 3 мин.) на Андријан Келтерборн, „Кеди“ (САД, 2016, 79 мин.) на Сејда Торун, со изложбата на фотографии на стаклена плоча „Лицата на МакеДокс“, кои со „мокар колодиумски ...

Повеќе »

Morion – ново место во центарот на градот за љубителите на луксузен накит

Вчера на ул. Никола Вапцаров бр.2 се отвори првиот салон за луксузен накит на Балканот и во Европа од брендот Morion. Со сечење на црвена лента свечено беше започнато отворањето на кое присуствуваа голем број луѓе, како и гости од ...

Повеќе »

Италијанскиот бренд Replay од денес е застапен и со своја моно бренд продавница во Skopje City Mall (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Продавницата Replay во Скопје Сити мол се протега на 130м2 и е изработена по најновиот концепт на ентериери на брендот, кој вклучува и ѕид покриен со природно зеленило што му дава особен шарм и впечатливост на целосниот изглед на просторот. ...

Повеќе »

Отворањето на новата продавница на M∙A∙C ги наполни ходниците во Skopje City Mall

  Денес во Skopje City Mall започна со работа новата продавница од светски познатиот бренд за професионална шминка и козметички производи, M∙A∙C. Долги редици на посетители чекаа за прв пат да се отворат вратите и да купат некој од нивните ...

Повеќе »

Polleo Sport со трета продавница во Македонија!

 Најголемиот ланец на продавници во југоисточна Европа за спортски суплементи, органска и здрава храна, фитнес облека и опрема, како и опрема за бокс и ММА, го најави отворањето на нова, трета продавница во Македонија. Од 4 март љубителите на здравиот ...

Повеќе »

Тетово доби нова и најсовремена поликлиника што ги поврзува уметноста и медицината

Директорот на дијагностичката болница Медика Истанбул Турција,  Мурат Динчер, официјално ги отвори вратите на првата приватна поликлиника во Тетово. Во просториите на поликлиниката, присуствуваа голем број гости од социјалниот и културниот живот, како политичари, бизнисмени, соработници и лекари од Македонија ...

Повеќе »

Отворање на новата сезона во Станица 26

По одличната забава што се случи изминатиот петок во Клубот Станица 26 во соработка со промотерската куќа БАЛАНС, каде настапи детроитското тандем техно дуо „Octave one“ својата 4та сезона како С26, овој ноќен клуб официјално ќе ја започне в среда ...

Повеќе »

Добредојдени сте во Polleo Sport

Денес е убав ден за љубителите на здравиот и спортски начин на живот – Polleo Sport официјално ги отвори вратите на првата продавница во Македонија. Денес Polleo Sport свечено ја отвори првата продавница во присуство на голем број професионални спортисти ...

Повеќе »