Tag Archives: палто

Џиџи Хадид во карирано палто од зимската колекција на MANGO

Топ моделот Џиџи Хадид е позната како фан на модната марка MANGO, па неретко може да се „улови“ во „кежуал“ модни комбинации одбирајќи различни модни парчиња од актуелните колекции на популарниот „хај стрит“ бренд. Овојпат е фотографирана на њујоршките улици во ...

Read More »

И ѕвездите го носат: Најпосакувано палто од зимската колекција на MANGO

Кафеното, долго палто со предимензиониран крој од Манго е ѕвезда на зимската сезона. Повеќе ѕвезди се фотографирани во „кежуал“ модни комбинации со најпопуларното палто на сезоната од MANGO. Глумицата Софи Тарнер е фотографирана во Лондон како го носи ова палто со ...

Read More »

Изглед на денот: Софи Тарнер во палто од MANGO

Младата, популарна актерка Софи Тарнер е фотографирана на њујоршките улици во шик комбинација. Сивото палто од вештачко крзно е од новата колекција на Манго. Модната комбинација која ја „носи“ Софи е многу интересна – црн дуксер со качулка, тесни „кежуал“ ...

Read More »

Изглед на денот: Џиџи Хадид во палто од MANGO

Топ моделот Џиџи Хадид е фотографирана на њујоршките улици во шик изглед – со предимензионирано палто од новата колекција на Манго. Шик изгледот во карираното кафено Манго плато, е надополнет со црни високи чевли и бела фенси чантичка.

Read More »

Тренд на неделата: Палто со “burberry” принт од MANGO

Од колекцијата пролет/лето 2018 на MANGO, в очи ни „падна“ палтото со “burberry” принт. Внесува свежина во секоја модна комбинација: го носиме со панталони и кошула за деловна атмосфера, со блузичка во силна нијанса за впечатлив „кежуал“ изглед, а во потоплите денови ...

Read More »

Хит модни парчиња од пролетната колекција на Mango кои ги носи и Оливија Палермо!

Најпопуларната актуелна трендсетерка Оливија Палермо, која е инспирација за стилот на многу девојки и жени, со над 5 милиони следбеници на Инстаграм, одбра две модни парчиња од Манго кои со задоволство ги носи. Така, на својот Инстаграм профил таа објави ...

Read More »

Листа на желби: Жолтото палто од новата колекција на MANGO

Исклучително модно парче најдовме во новата колекција на Манго, кое посакуваме да го облечеме веднаш и во секоја пригода. Предимензионираното палто во силна, жолта боја, со два џеба асиметрично поставени и две копчиња за дополнителен шарм, го комбинираме и со ...

Read More »

Изглед на денот: Црвеното „Келвин Клајн“ палто на Меланија Трамп

Денот на вљубените првата дама на САД го помина во организацијата Children’s Inn at NIH, во која заболените деца и нивните семејства учествуваат во истржување на различни болести под надзор на Националниот здравствен институт. За оваа пригода таа носеше црвено ...

Read More »

Хит палто од Mango

Сивото волнено палто од Манго со ремен кој го нагласува струкот е уште едно модно парче од шпанската модна марка по кое зимава „збудалеа“ девојките позирајќи облечени во него на социјалните мрежи. Женственото палто со миди должина е „бестселер“ во ...

Read More »

Тренд на неделата: Палто од MANGO

За тренд на неделата овојпат ви го препорачуваме ова трендовско палто од Mango во зелена нијанса. Го носиме со популарните панатлони со ефект на кожа или со тесни фармерки. Го комбинираме и со омилениот мал црн фустан за празничниот период и ...

Read More »