Tag Archives: палто

Хит на Инстаграм – Палтото од Lidl

На социјалните мрежи моментно е најпопуларно палтото во боја на вишна од Lidl. Интересно е што не станува збор за палто од продавница, туку од супермаркет. Палтото е од колекцијата Esmara x Heidi Klum, а Lidl докажа, и покрај сомневањата, дека потегот со лансирање ...

Read More »

Најпопуларното „Teddy Bear“ палто на сезоната

На прв поглед не ви е јасно дали станува збор за меко ќебенце или палто, па токму од овие причини ова палто ги освои срцата на бројни девојки кои облечени во него позираа на социјалните мрежи. Станува збор за кафеното ...

Read More »

Изглед на денот: Меланија Трамп во цветно палто од Долче и Габана

Првата дама на САД на последниот ден на посетата на Италија, се појави во цветно палто од Долче и Габана. Палтото чини 51.500 долари. Шареното палто таа го носеше во комбинација со тесен фустан во крем нијанса и чевли со ...

Read More »

Меланија Трамп во палто од Долче и Габана пристигна во Рим

Првата дама на САД, 47-годишната Меланија Трамп, на првата официјална посета на Рим се појави во палто од италијанската прочуена дизајнерска двојка Долче и Габана. Палтото со копчиња на предниот дел, ја следи линијата на телото, а впечатливи се златните ...

Read More »

Тренд на неделата: Јакна и кратко капутче од Springfield, сега по многу достапна цена!

  Ги искористуваме сезонските попусти за паметен шопинг и никако не може да заобиколиме две нешта оваа недела – зелената јакна и краткото капутче од Springfield. Ја знаете онаа поговорка – „ништо не е прогонува толку опсесивно колку модните парчиња кои ...

Read More »

Розовото палто на Џеки Кенеди

Ни 50 години по смртта на американскиот претседател Џон Кенеди приказните не престануваат. Сликата пак на неговата сопруга, облечена во розово палто, остана во сеќавање, а токму тоа палто стана и траен симбол на трагедијата. Стилот на Џеки Кенеди ретко ...

Read More »

Трендови есен/зима 2016: Ремен над палтото – како да го носиме

Ако ги сакате модните додатоци, како што ги сакаме ние, еве еден омилен есенски тренд – ремен кој се носи над палтото. Тој ќе додаде софистициран допир на вашиот изглед. Може да го носите врз јакна, сако, мини или макси ...

Read More »

Тренд на неделата: Капут од Springfield

Меко и топло како ќебенце, ова трендовско палто од Springfield е совршен моден партнер за студените денови. Со перфектен крој, ремен кој го нагласува струкот и модерна качулка, Springfield палтото е погодно и за дневна и за вечерна пригода.    Искомбинирајте ...

Read More »

Амал Клуни го „украде“ изгледот на Сара Џесика Паркер!

Стилот на Амал Клуни е постојано под лупа на модните новинари и блогери, и покрај воодушевувањата и комплиментите, како да се чека госпоѓа Совршена барем еднаш да направи утка. И тоа се случи. Не е редок случајот да видиме две ...

Read More »