Tag Archives: парео

Пет секси начини како да ја врзете марамата за на плажа

Многу дами се несигурни во својот изглед, особено на плажа кога носат костим за капење. Затоа лесна летна марама е добредојдена. Ова модно парче секогаш може да ја спаси работата и да прикрие недостатоци. Во видеото инспириајте се како може ...

Read More »

Парео, неодолив моден додаток за плажа: Како да го носите на различни начини

На Тахити пареото е дел од традиционалната женска носија, за останатите жени во светот ова парче – материјал е неизоставен дел од летото кое асоцира на плажа, сонце и море. Најубаво е кога е шарено, со многу бои и цветни ...

Read More »

1 парео – 7 различни начини како да го носите на плажа

Дизајнерите секое лето се поголемо внимание им даваат на модните комбинации за плажа, а особено на детаљите. Еден од главните модни детаљи, веќе неколку летни сезони, е пареото кое совршено се вклопува во речиси сите колекции на костими за капење. ...

Read More »

18 начини како да носите парео на плажа [ВИДЕО]

Речиси да нема жена, независно од годините, која не носи парео на плажа. Благодарение на пареото може да се сокријат недостатоците кои не сакаме да ги истакнеме, да изгледаме многу женствено и се разбира да покажеме многу стил. Инспирирајте се ...

Read More »

Неодоливо парче материјал за на плажа: едно парео на 15 начини

На Тахити пареото е дел од традиционалната женска носија, за останатите жени во светот ова парче – материјал е неизоставен дел од летото кое асоцира на плажа, сонце и море. Најубаво е кога е шарено, со многу бои и цветни ...

Read More »