Тег архиви: парфем

Реклама која ќе ве воодушеви: Спајк Џонз за Кензо

Францускиот бренд Кензо за промоција на новиот парфем Kenzo World го ангажираше оскаровецот Спајк Џонз кој направи необично рекламно видео. Главната улога во кусото филмче ја доби глумицата Маргарет Квалеј кога танцува на музиката од песната Mutant Brain. Танцот е спектакуларен, ...

Повеќе »

Нов парфем од Салваторе Ферагамо: Уомо

Италијанската марка Салваторе Ферагамо го претстави својот нов парфем Уомо. Парфемот има горна нота на бергамот и црн пипер, средна нота – цвет од портокал, а база од сандаловина и кашмир. За потребите на рекламната кампања е ангажиран англискиот глумец ...

Повеќе »

Џиџи Хадид е заштитно лице на новиот парфем на Томи Хилфигер

Топ моделот Џиџи Хадид е заштитно лице на кампањата за новиот парфем „The Girl“ од Томи Хилфигер. Принт и видео кампањата штотуку е лансирана, а парфемот наменет за потоплите денови кој го носи морнарскиот стил и мирисот на морето, е ...

Повеќе »

Го пробавме за вас, одличен е: Prada Candy Kiss, нов парфем од Прада

Prada Candy Kiss е нов парфем од модната куќа Прада создаден под креативно водство на Мјучија Прада и благодарение на искуството на врвната перфемиерка Даниел Андриер. Мошусот доминира во миризбата на парфемот, а вторите ноти се ванила и цвет од ...

Повеќе »

Го пробавме, убав е: Парфем Liu Jo

Убава вест за обожавателите на модната марка Liu Jo. Излезе првиот Liu Jo парфем. Парфемот е летен, со ориентални ноти и овошна нијанса со нагласена малина, а се отвора со цветни ноти од јасмин. Достапен е во шишенца од 30 и 50 ...

Повеќе »

Шанел „Бој“: Нов машки парфем од Шанел посветен на Бој Капел

Во јуни ни пристигнува нов машки парфем од модната и козметичка куќа Шанел, кој ја слави големата љубов на познатата модна креаторка Коко Шанел и човекот кој и овозможи да зачекори во модниот свет, Артур Бој Капел. Парфемот BOY е ...

Повеќе »

Нов парфем од Шанел што се нанесува на коса

Новиот парфем на Шанел Chance Eau Vive Hair Mist се нанесува на коса. Има пикантна цветна миризба, втора нота на грејпфрут, портокал и јасмин, што го прави идеален за летните денови. Овој мирис се нанесува на четката за коса, а ...

Повеќе »

Новиот парфем на Bulgari е баш супер!

Omnia Paraiba – нов парфем од Bulgari. Инспириран од Бразил, од џунглата, океанот и плажата, Алберто Мориљас ја претстави својата нова креација во која доминираат егзотичните цветни и овошни ноти. Парфемот се отвора со портокал, а потоа не води до неговата ...

Повеќе »

Нов парфем на Авон: Сè е возможно со Avon Dreams

Новиот парфем Dreams на козметичката компанија Авон е нежна мешавина од водна слива, роза и интензивни дрвја. Веќе им се достапен на домашните вљубеници во свежите и заводливи мириси. При изработката на новиот парфем Dreams, главната мисла водилка на светски ...

Повеќе »

Прв парфем Александар Меквин: Магија за ноќните птици

Првиот парфем со потписот на Александар Меквин од 1-ви март ќе биде достапен во продажба по цена од 350 евра и тоа само во лондонскиот Хародс. Со фантастична и префинета миризба, парфемот е наменет за жени, односно за ноќни птици. ...

Повеќе »