Tag Archives: Parfois

Хит чанта од PARFOIS: Keep art alive!

Чантичките со принт од уметнички слики или со уметнички пораки, се голем тренд за оваа пролет, а во пролетната колекција на PARFOIS (достапна во продажба) најдовме модел кој воодушевува и со принтот и со пораката. Малата чантичка од  PARFOIS сепак, собира доволно ...

Read More »

Погледнете ги овие преслатки „висечки“ обетки со реси од PARFOIS

Колекцијата за пролет/лето 2018 од PARFOIS ни донесе преубави модни додатоци со кои ќе го надополниме секој стајлинг и ќе го издвоиме нашиот изглед – како посебен. А меѓу широката понуда, најдовме и трендовски обетки со реси, во портокалова и црна ...

Read More »

Parfois со преубава кампања за пролет/лето 2018: Недефинираноста е моја дефиниција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Недефинираноста е моја дефиниција – кампањата на Parfois мотивира размислување за етикетите кои (си) ги ставаме во текот на животот.   Новата кампања на брендот за пролет/лето 2018 е инспирирана од постојаната потрага по суштината на Parfois жената. Модерна визија ...

Read More »

Нова колекција од Parfois: La Femme – еклектичен микс на материјали и детаљи

Во сезоната во која Parfois ги слави жените, брендот претставува колекција која ја истакнува индивидуалноста на секој од нас. La Femme носи свеж и разновиден изглед во колекција со која се заборава на сивилото на зимата. Јаките и живи бои ...

Read More »

Тренд на неделата: Чанти од PARFOIS со мотив со слончиња

Преслатки чанти во различни големини со принт од слончиња најдовме во PARFOIS. Од најмали, дизајнирани за мобилниот телефон и плик-чантички за вечерни излегувања до оние со средна величина (совршени и за на работното место), ранчиња совршени за кежуал варијанти, па се ...

Read More »

PARFOIS есен-зима 17/18: ТАА – последната форма на себеизразување  

Кампањата на PARFOIS за есен-зима 17/18 ја најавува новата сезона преку концепт кој ја слави жената која се чувствува исполнето преку процес на себе откривање и која ужива во сопствената кожа. Оваа кампања се раѓа во околина исполнета со контрасти ...

Read More »

20 парчиња совршен накит за на плажа од PARFOIS

Накитот кој го носиме на плажа секогаш успева да ја надополни и разигра секоја едноставна комбинација од костим за капење и парео. Дополнително, накитот секогаш ни ја нагласува женственоста, а кога во прашање е плажата одбираме весел и разнобоен накит ...

Read More »

La Piscine – Нова колекција од PARFOIS совршена за летните денови

Инспирирана од 50-тите и 60-тите години, колекцијата La Piscine се појавувва како клучна тема за летните денови. Сцената на познатите Молитор базени во Париз, каде доминираат боите е главна инспирација за колекцијата која нè носи во ретро-лето полно со геометриски ...

Read More »

Тренд на неделата: Чанти од Parfois со две лица

Барате трендовска чанта по пристојна цена, практична и лесно прилагодлива на секакви модни изгледи? Не талкајте низ продавниците, во Parfois се најдобрите модели на чанти кои имаат две лица. Нијансите ги подогуваат различните вкусови, од класични црни, сини и бели тонови ...

Read More »

Нова линија од PARFOIS – накит изработен од стерлинг сребро

Убава вест ни доаѓа од PARFOIS. Станува збор за нова линија која ја лансираше оваа популарна марка –накит изработен од стерлинг сребро. Изборот е навистина широк, од нежни синџирчиња, прстенчиња и обетки до покрупни и впечатливи примероци кои совршено се надополнуваат ...

Read More »