Tag Archives: Parfois

Тренд на неделата: Плишани фустани и комбинезонки од Parfois

Веќе е јасно – плишот за оваа сезона е задолжително парче облека, па што велите за плишано фустанче или комбинезонки? Најубавите плашни фустанчиња и мини-комбинезонки во градот ќе ги најдете во новата колекција на Parfois, која тукушто пристигна и многу не ...

Read More »

Тренд на неделата: Choker ланчиња од Parfois

Доколку ги следите модните трендови, секако сте информирани за најпосакуваното парче накит за оваа сезона – популарните choker ланчиња. Најубави и најразлични од нив ќе најдете во Parfois.  Погледнете ги моделите во фотогалеријата и одберете си го вашиот фаворитен моден додаток. Choker ...

Read More »

Тренд на неделата: Комплет ѓердан, обетки и алка од Parfois

Воодушевени од овој комплет накит од Parfois, одлучуваме да го споделиме со вас. Комплетот е составен од  ѓердан, обетки и алка кои може да ги комбинираме заедно, две по две парчиња или пак, за подискретна варијанта да ги носиме поединечно и ...

Read More »

Тренд на неделата: Еспадрили од Parfois

Пријатни и лесни за носење, овие еспадрили од Parfois се најкорисното модно парче за ова лето. А и толку се слатки! Ги носиме во сите комбинации на облека, а благодарение на високата платформа -визуелно добиваме издолжена силуета. Ако и вие не ...

Read More »

Последни подготовки за матурските прослави: Модни додатоци од Parfois

Претпоставуваме веќе си ја одбравте гардеробата која ќе ја носите на матурските забави, но не заборавајте на детаљите кои отркиваат многу за вашиот стил – накитот, чантичката и марамата. А во најубавата продавница за модни додатоци во нашиот град, Parfois, ...

Read More »

Патуваме со стил, со патничка торба од Parofis

Пред да појдете на продолжен, празничен викенд, погледнете ја оваа патничка торба во етно стил. Можеби ќе ве премислиме да се препакувате.   А и летото е пред нас, исполнето со почести патувања. Земете предвид дека куферот не мора да ...

Read More »

Тренд на неделата: Чанти од Parofis

Наши фаворити на неделава се четири чанти од колекцијата Tribeca на Parofis.  Чанта 1.  Ресите се хит на сезоната пролет/лето. А оваа чанта не само што го следи трендот, туку и е соодветен моден одговор на сите вкусови и стилови. Чанта 2. ...

Read More »

Тренд на неделата: Модни додатоци со тропски принтови од Parfois

Топлите денови се пред нас. Можеби, не секој може да стигне оваа сезона до егзотичните предели, но секоја од нас може да ги носи со себе. Чанти и патики со принт кој ни носи егзотичност и возбуда. Супер ги комбинираме ...

Read More »

Време е за дарување: Подароци со душа од Parfois

Португалскиот бренд Parfois, како и секоја сезона и оваа, нуди голем избор на подароци за Денот на жената – 8ми март. Од модерен накит, паричници, до чанти, чевли и часовници, во продавницата Parfois во Скопје Сити Мол ќе ги најдете највпечатливите модни додатоци ...

Read More »

Тренд на неделата: Трендовски часовник од Parfois

Важно е колку е часот, ама уште поважно е на каков часовник го „мериме“ времето. Време е за ваков трендовски часовник од Parfois. Модерен рачен часовник со кожено ремче и впечатлив детаљ – срценеце на бројката седум. Седум пати сме ...

Read More »