Tag Archives: Parfois

Идеи за подароци: Ја славиме љубовта со Parfois!

Што да подариме за Денот на вљубените?  Parfois мисли на нас.   Изборот на подароци за најдрагите често знаат да ни предизвикаат главоболка и стрес, но ако знаеме што сакаме и каде точно да се упатиме, тогаш шопингот ќе го ...

Read More »

Тренд на неделата: Чанти со реси од Parfois

Комплетирајте го изгледот со трендовска чанта од Parfois. Можете да ги носите преку рамото или пак, на самата дланка што дополнително додава шмек и лежерност на стилот.  Чантите се достапни во различни бои. Побарајте ги во продавницата Parfois во Скопје ...

Read More »

Тренд на неделата: Кожени чизми со реси од Parfois

Ресите се апсоутен хит за зима 2015/2016, а трендот секако ќе остане суперпопуларен и во текот на целата следна година.  Зачекорете во Новата година со многу стил со овие црни кожени чизми со реси од Parfois. Може да ги комбинирате со ...

Read More »

Вљубени во колекцијата PARFOIS за есен/зима 2015

  За сезоната есен-зима 15/16, Parfois одлучи да инвестира во кампања која ja открива поинтимната перспектива на брендот. Користејќи го театарот Болхао како локација, ја повикаa француската актерка Нора Лембр да долета во Порто за да ја преземе главната улога ...

Read More »

Тренд на неделата: чанта Parfois со змиски дезен

Ги следите модните трендови или ја сакате безвремената елеганција? Ете дури две важни причини зошто ќе се вљубите во оваа чанта, таа дава одговор и на првото и на второто прашање. Да ве потсетиме, една од основните модни лекции на ...

Read More »

Тренд на неделата: Балетанки од Parfois во сребрена и златна нијанса

  Направете ги првите чекори во есента 2015 носејќи ги со себе и најубавите бои од летото на залез.   Сребрени, како отсјајот на небото врз морето или езерото кога создава кристалчиња, или пак златни како лицето на самото сонце, ...

Read More »

Што ни носи PARFOIS за пролет/лето 2015

Во колекцијата пролет/лето 2015 истакнато е присуството на етно елементите кои се застапени во носечките трендови поради кои брендот го одбра Мароко како совршена локација за фотографирање на кампањата за сезонава. Жената прикажана во каталогот на Parfois e решителна и ...

Read More »

Тренд на неделата: Parfois чанта со цветен принт

Ги одбравме овие чанти за тренд на неделата затоа што го сакаме принтот, цветовите и секако, Parfois. Само еден внимателно избран детаљ, моден додаток, може да ви го развесели денот. Не верувате? Погледнете во овие чантички со цветен принт кој ...

Read More »

Parfois есен/зима 2014: женственост и привлечност, авангарда и драматичност

Во сезоната која доаѓа португалскиот бренд Parfois го завцрстува своето позиционирање во модниот свет и ја отвора колекцијата со каталог и рекламна кампања во која главната улога ја има Кејт Андервуд, фотографирана од Квентин де Бри, имиња кои се во ...

Read More »