Tag Archives: пари

Меган и Хари – без титули и кралски пари

Принцот Хари и војвотката од Сасекс Меган Маркл, ќе мора да се откажат од титулите и нема повеќе да добиваат пари од јавните фондови за должности на членовите на кралското семејство, соопшти Бекингемската палата. Според BBC, војводата и војвотката од Сасекс ...

Read More »

Деловен хороскоп: Што ве очекува на работното место од 3ти до 9ти септември

Пред Стрелците е период на деловна промена – можеби на работното место или дури на професијата, пред Биковите и Лавовите стабилен финансиски период, а пред Девиците – нови можности. А вие, во кој знак сте родени? Проверете што ве очекува ...

Read More »

Хороскопските знаци и парите: Кој колку сака да троши и на што

Кој знак сака да напрвави добар шопинг или добра инвестиција, кој што купува, а кој е скржав… Проверете што откиваат ѕвездите за односот на хороскопските знаци кон парите. Овен – Огнениот знак Овен не е само страстен во љубовта, туку ...

Read More »

Џони Деп во финансиски колапс поради луксузирање: На што потрошил 75 милиони долари

Изгледа дека навистина е драматична економската состојба на Џони Деп и дека ѕвездата е на работ на финансиски банкрот поради несовесно трошењето на парите и скапиот развод од неговата сопруга, актерката Амбер Херд. Ова беше откриено од страна на „Менаџмент груп“, ...

Read More »

Колку пари трошиме на производи за шминкање?

Сте забележиле ли колку пари ви одат на шминка? Истражувањето направено од „Супердрагс“ покажува дека просечната жена на шминка троши околу 333 евра годишно. Можеби ова не ви звучи страшно, но проверете колку се тоа пари на подолг период. Ако ...

Read More »

Седум принципи на привлекување на пари

Во времето на материјална криза, се повеќе има луѓе кои кон парите имаат контроверзен или негативен став. Во исто време ги сакаат и ги сметаат како потребни, но од друга страна сметаат дека парите ги расипуваат луѓето. Во основата на ...

Read More »