Тег архиви: парижанки

Шик како парижанките: Модните лекции се во новиот бестселер

За парижанките секогаш се зборувало дека се шик и елегантни. А според новата книга насловена „Како да бидете парижанка каде и да сте“ одговорот се крие во развиеното, наследно чувство за елеганција. Авторки на книгата се четири писателки, поточно модни ...

Повеќе »

Празник за очи: парижанките и нивната модна фантазија во многу бои

Не, не станува збор за модели кои се симнале од модната писта. Овие парижанки немаат никаква врска со фотосесиите, ама со модата, секако – да. Последна и за многумина најомилена дестинација со која се затвора годинешната модна приказна е Париз. ...

Повеќе »