Tag Archives: патики

NIKE патики кои сами се врзуваат: „Враќање во иднината“ стана реалност

Лани, Најк привлече големо внимание кога ги најави патиките инспирирани од филмот „Враќање во иднината“ – патики кои сами се врзуваат. Сега веќе се знае и датумот кога ваквите патики ќе бидат достапни во продажба – 28 ноември. Најпрво ќе бидат ...

Read More »

Ги сакаме цветните патики Desigual!

Патики со цветен принт кои ги носиме во сите лежерни комбинации, совршени за крајот на летото и почетокот на есента. И не дека за нас Desigual е најфраерската модна марка која ни го враќа младешкиот изглед, туку…погледнете ги убаво – кој ...

Read More »

Тренд на неделата: Патики со цветен принт од Bata

Го сакаме цветниот принт, а уште кога е на квалитетни патики од реномираната модна марка Bata, тоа е за нас вистински моден предизвик. Достапни се во повеќе модели и различни бои, па така секој од нас лесно ќе го задоволи својот ...

Read More »

Со Vixole патиките полесно ќе ги фатите Покемоните

Ги бркате Покемоните? Тогаш, еве една тренди вест за вас. Модната марка Vixole која ги комбинира трендовите во облеката и технологијата претстави прототип на патики „E-sneakers”. Патиките се дизајнирани со цел да им помогнат на играчите на играта „Покемон Гоу“. Имено, ...

Read More »

6 модели на нови патики кои се стилизирани исто колку и функционални

Деновите какви патики да одбереме за попладневниот или вечерниот тренинг во сала, се минато. Денешната понуда на стилизирани и функционални патики е огромна, но сепак на некои нови модели не можеме да им одолееме.   Доколку ви е потребен нов ...

Read More »

Во тренд: Нови Stan Smith патики кои ја менуваат бојата

Модните блогерки и уреднички веќе ги облекоа на своите нозе и тоа беше доволно моментно да не постојат патики толку популарни како адидасовите Stan Smith. Новиот модел изгледа едноставен, но дизајниран е од посебен материјал кој во допир со сончевите зраци ...

Read More »

Тренд на неделата: Killington Oxford патики од Timberland

Сакате врвно квалитетни, а воедно и супермодерни патики? Тогаш, земете ги сериозно предвид патиките Killington Oxford од проверената модна марка Timberland. Или барев „фрлете“ сериозен поглед на оваа фотогалерија:   Патиките се со SensorFlex систем на удобност, лесни се и погодни за ...

Read More »

Ги сакаме овие Чезаре Пачоти патики достапни во Fashion & Friends

Блескаво-виолетови патики за динамични девојки од Cesare Paciotti совршени за потоплите денови. За ултратренд изглед ги комбинираме со сукња или макси фустан. Патиките се со ергономски ѓон, а благодарение на рефлектирачки ефект гарантираат дека ќе го „украдете“ вниманието. Достапни се во продажба ...

Read More »

Листа на желби: Луди сме по овие патики од Бата!

Бои! Патики во боја, со цветен принт кои „мирисаат“ на оваа пролет. „Патиките не се само за спортисти. Тие сега нудат многу повеќе комбинации. Комбинирајте ги со вашите омилени фармерки и впуштете се во забава!“, велат од Бата. И ние потполно се ...

Read More »

Улична мода: Носиме патики со се!

Модна разиграност на париските улици за време на модната недела. Но тоа што особено не радува е глетката дека конечно, патиките ги носиме со сите (не)возможни комбинации. Без разлика дали се платнени или кожени, бели или шарени, ги носиме и ...

Read More »