Tag Archives: павлака

3 рецепти со павлака – Брзо и лесно мени за студени есенски денови

Во есенските денови, кога сите се фокусираат на подготвување зимници и потешки јадења, изненадете ги вашите гости со едноставно мени од предјадење, главно јадење и десерт, и тоа сите 3 направени со омилената Битолска павлака. Бидејќи за сите 3 јадења, ...

Read More »

Палачинки со шунка и печурки, превкусни се!

Палачинки! А кој не ги сака? Оние благите подобро е да им ги оставиме на децата, а за вашите гости подгответе го превкусниот специјалитет на солени палачинки полнети со шунка и печурки. Не ви треба посебна вештина во кујната, брзо ...

Read More »