Tag Archives: Пенелоп Круз

Изглед на денот: Пенелоп Круз во светкави комбинезонки

Славната шпанска глумица е фотографирана во Париз на премиерата на нејзиниот нов филм „Cuban Network“. За оваа прилика глумицата избрала глам-комбинација од модната куќа Шанел. Соработката на Шанел и Круз не е нова, а честопати е заштитно лице во козметичките ...

Read More »

Пенелоп Круз блеска во новата кампања на Swarovski

Шпанската глумица Пенелоп Круз повторно е лице на Swarovski, овојпат за да ги претстави новите парчиња накит. Фотографирана од Mert & Marcus, Круз ги презентира колекциите Atelier Swarovski by Penélope Cruz Fine Jewelry и колекцијата Penélope Cruz MoonSun. Накитот е дизајниран за ...

Read More »

Пенелоп Круз блеска во пролетната кампања за накит на John Hardy 

Луксузната марка за накит John Hardy вклучи уште една ѕвезда како лице за кампањата за сезоната пролет 2019, под хаштагот #MadeforLegends. Фотограф на кампањата е Џош Олинс, а пред неговиот објектив шпанската глумица зрачи со сензуалност, накитена со парчиња накит од ...

Read More »

Пенелоп Круз е лице во новата кампања на Carpisa

Шпанската глумица повторно е лице на модната марка  Carpisa. За рекламната кампања за есен/зима 2018 на Карпиза, позира убавата глумица Пенелоп Круз. Фотосесијата е реализирана во Мадрид, а фотограф е Ксави Гордо. Глумицата е облечена во „кежуал“ стил, а во преден ...

Read More »

Изглед на денот: Пенелоп Круз во црн, секси фустан со чипка

44-годишната глумица се појави на црвениот тепих на Канскиот филсмки фестивал на промоцијата на психолошкиот трилер на шпански јазик „Everybody Knows“. Вниманието го привлече со тесниот, свилен, црн фустан украсен со тантела. Додека на отворањето на фестивалот глумицата носеше црна ...

Read More »

Пенелоп Круз позира за пролетната колекција на Caprisa

Глумицата Пенелоп Круз се врати како заштитно лице на Caprisa за кампањата на оваа марка за сезоната пролет/лето 2018. Популарните чанти од новата колекција на Caprisa одлично се вклопија во волшебната атмосфера на фотосесијата реализирана во Неапол, Италија. Ѕвездата од „American ...

Read More »

Пенелоп Круз: Можев емотивно да се поврзам со семејството Версаче

Ѕвездите на „ American Crime Story: Атентатот на Џани Версаче“’, Пенелоп Круз и Едгар Рамирез ја красат мартовската насловна страница на списанието Town & Country. Фотографирани од Том Мунро, глумците позираат облечени во модни парчиња од новата колекција на Мајкл Корс. Стилистката ...

Read More »

Пенелоп Круз како Донатела Версаче во новиот филм за Џани Версаче

Списанието „Ентертејмент Викли“ ги објави првите фотографии од новиот филм за Џани Версаче насловен „Убиството на Џани Версаче“. Филмот се фокусира на смртта на познатиот моден дизајнер, основач на модната империја Версаче. Во филмот глумат Пенелоп Круз (Донатела Версаче), Едгар ...

Read More »