Тег архиви: пердуви

Лебедот од Кадора: Овој прекрасен фустан може да биде ваш со попуст од 50 отсто

Пердувите ѝ служат на модата уште од најстарите времиња, но интересот за нив станува сѐ поголем. 2018-та година е година на птицата и перјата, велат дизајнерите. Од едноставно обликување кон цели здолништа надолу, или пак, како детали на рацете и на деколтето, креациите се ...

Повеќе »

Новогодишно украсување на домот – Враќање на пердувите

Елка од пердуви, лампиони од пердуви, лустери украсени со пердуви, сијалички од со пердуви, декорации со пердуви…Трендот на новогодишното украсување годинава го следи модниот тренд на пистите – пердувите. Кога сме кај боите пак, годинава украсувањето е во знакот на ...

Повеќе »

Топли, меки и фенси – Original Marines јакни за деца

Студените денови можат да бидат безгрижни доколку за вашите деца одберете соодветна топла јакничка. Најголемиот избор во градот на модерни јакни во различни бои ќе најдете во брендираната продавница Original Marines во Скопје сити мол. Јакничките се полнети со пердуви ...

Повеќе »

Прада – во знакот на пердувите и пластичните сандали

На 2-от ден на Миланската модна недела, Мјучија Прада ја претстави колекцијата за пролет/лето 2017. Богато разиграната колекција особено освојува со комбинациите на различни принт парчиња, доминацијата на пердувите – кои буквално се вметнати насекаде – и пластичните сандали со ...

Повеќе »

Тренд на новогодишно украсување: Пердуви, насекаде!

Елка од пердуви, лампиони од пердуви, лустери украсени со пердуви, сијалички од со пердуви, декорации со пердуви…Трендот на новогодишното украсување годинава го следи модниот тренд на пистите – пердувите. Кога сме кај боите пак, годинава украсувањето е во знакот на ...

Повеќе »

Заборавете на крзното, пердувите се модерни

Ѕвездите се во љубовна афера со пердувите. Доволно е само да се потсетиме на неколку настани кои се случија во теков на годината и да го видиме новиот тренд кој го форсираат ѕвездите. Пердуви. Како се носат? На различни начини. ...

Повеќе »