Tag Archives: песна

Кралицата Елизабета го заврши својот говор пред нацијата со стих на позната песна

„Повторно ќе се сретнеме “, заклучи британската кралица Елизабета во својата порака до Британците во неделата на 5 април во 20 часот, емитувана на Би-Би-Си. Реченица како и секоја друга, очигледно. Но, не, тоа е надежниот текст на песната од ...

Read More »

Лејди Гага со розова коса и платинести веѓи за новиот сингл „Глупава љубов“

Новата песна на Лејди Гага ќе биде објавена  утре, 28 февруари. За новата песна насловена „Стјупид лав“, поп-ѕвездата направи трансформација – розова коса и веѓи во платинеста нијанса. View this post on Instagram “STUPID LOVE” THE SINGLE & MUSIC VIDEO ...

Read More »

Кога Меган Маркл ќе запее божиќна песна

Меган Маркл и понатаму останува во центар на вниманието на кралското семејство. Интересно е да се види каква била Меган пред да стане глумица и секако, пред да стане војвотка. Снимката која неодамна се појави ги развесели нејзините фанови, а ...

Read More »

Шаде ги израдува своите фанови со нова песна (ВИДЕО)

Композиторката и пејачка Шаде ги изненади своите фанови со нова песна насловена Flower of the Universe. Песната е балада и е дел од дизниевиот филм „A Wrinkle in Time“. Инаку, Шаде немаше објавено песна повеќе од седум години, односно од нејзиниот последен ...

Read More »

Ангелите на Викторија сикрет ја пејат новата песна на Џастин Бибер (ВИДЕО)

Шест ангели од Викторија сикрет се вклучија во нов проект. Моделите Џасмин Тукс, Елса Хоск, Марта Хант, Сара Сампајо, Роми Стријд и Стела Максвел учествуваат во видеото во кое ја изведуваат новата песна од Џастин Бибер насловена ‘2U’. Погледнете го ...

Read More »

Лана Дел Реј ни носи пролетна љубов со синглот Love

Откако во Лос Анџелес се појавија плакатите кои претставуваа мистерија бидејќи на нив пишуваше само Љубов, американската пејачка Лана Дел Реј го објави новиот сингл наречен Love. Песната ни носи препознатливи меланхолични звуци на какви Лана Деј Реј веќе не навикна. ...

Read More »

Памтите ли дека Ким Кардашијан беше неуспешна пејачка? (ВИДЕО)

Пред да стане популарна, Ким Кардашијан се обиде да стекне слава како пејачка. Но тоа не и појде од рака. Само пред четири години Ким Кардашијан желна за слава се обиде да стане пејачка. Успеа да сними една песна со ...

Read More »