Тег архиви: Песто Џеновезе

Италијански специјалитет на оригинален начин: Песто Џеновезе

Подгответе го според оригиналниот рецепт еден од најпознатите италијански намази кој се послужува со различни тестенини, но и како предјадење со крцкав леб. Овој популарен италијански прилог одлично се „бакнува“ со секаков вид на тестенини наросени со пармезан. За да ...

Повеќе »