Tag Archives: пијалак

Кој пијалак му одговара на вашиот хороскопски знак

Дали сте за коктел или вино? Еве што велат ѕвездите… ОВЕН Родените во овој знак се авантуристи, динамични и иновативни. Тие сакаат да испробуваат нови работи, затоа пробувањето на нови коктели е идеална дејност за нив. Важно е коктелите да ...

Read More »

Освежителен пијалак – Сангрија со праски

Освежителен пијалак кој е совршен за жешките летни денови. Дегустирајте ја популарната сангрија на поинаков начин, подготвена со праски. Намирници – 1 шише бело вино (одберете послатка варијанта на вино). 1 шише пенливо вино, 1 дл вотка од праски или ликер ...

Read More »

Кои алкохолни пијалаци имаат најмалку калории

Лето е, веројатно повеќе уживате во лесните јадења и салатите отколку во месните производи. Но што е со пијалаците? Обично, легнати на плажа, уживаме во некое коктелче или пак, во ладно пиво. Подоцна остануваме зачудени – како со лесна храна, ...

Read More »

Пијалак од праски и диња за енергичен почеток на денот

За помалку од 15 минути може да приготвите здрав појадок од сезонско овошје и јогурт. Пробајте го рецептот од летно овошје – праска и диња, не само што дава енергија туку и освежува во топлите денови. Потребно ви е: 1 ...

Read More »

Со стил: Кој пијалак му одговара на вашиот хороскопски знак

Дали сте за коктел или вино? Еве што велат ѕвездите… ОВЕН Родените во овој знак се авантуристи, динамични и иновативни. Тие сакаат да испробуваат нови работи, затоа пробувањето на нови коктели е идеална дејност за нив. Важно е коктелите да ...

Read More »

Пробајте го омилениот пијалак за слабеење на Кејти Пери

Доколку навистина настојувате да водите здрав живот, за почеток во своето мени внесете го овој здрав пијалак кој го направил Харли Пастернак, познат фитнес тренер на славните личности, како Џесика Симпсон, Кејти Пери и Ешли Тисдејл.   За омилениот пијалак ...

Read More »