Тег архиви: Пирели

Новиот календар Пирели 2019 раскажува приказна за четири жени

Календарот Пирели со нетрпение се очекува, а овојпат тој раксажува приказни и соништа на 4 жени. За фотографиите на келендарот е задолжен фотографот Алберт Вотсон. Календарот зборува за соништата на 4 жени – американската балерина Мисти Копеленд, фрнцускиот супермодел и ...

Повеќе »

Календарот „Пирели“ годинава посветен на црната боја на кожата

Задолжен за фотографија за годинешниот прочуен календар Пирели е Тим Волкер, а пред неговиот фотообјектив позираа ѕвезди со црна боја на кожата, претставувајќи поинаква верзија на приказната за Алиса во земјата на чудата. Календарот „Пирели“ овојпат ја слави различноста од ...

Повеќе »

Емотивни фотографии на календарот Пирели (ВИДЕО)

Календарот Пирели за 2017 година е полн со ѕвезди, поточно со холивудски врвни глумици. За фотографијата е задолжен Питер Линберг, а ѕвездите се фотографирани во црно бели портрети. Глумиците изгледаат извноредно и многу природно на емотивните фотографии. Зад сцената, Никол ...

Повеќе »

„Прелистајте“ го новиот Пирели календар: Прослава на успешните жени

Приказната на прочуениот календар Пирели годинава е поинаква. Италијанскиот производител на гуми сега не ја слави убавината туку успешноста и моќта на една жена. Во прв план на календарот за 2016 година се силните, влијателни жени – глумици, спортистки, пејачки, ...

Повеќе »

Зад сцената: Како се снима календарот Пирели 2016

Уште еднаш, познатата фотографка Ени Лејбовиц е избрана од страна на Пирели за фотограф на новиот календар Пирели 2016. За разлика од другите „Пирели“ календари во кои најчесто функционираше рецептот на претставување на убавици и секси модели снимени на егзотични ...

Повеќе »

Пирели календар 2015: полничката убавица Кендис Хафин го поместува погледот на женската убавина

По прославата на педесеттата годишнина на Пирели со историските необјавени фотографии од 1986 година на легендарниот Хелмут Њутн, новиот календар Пирели ја најавува новата ера фокусирана на модните иновации. Како што беше најавено, прочуената компанија за производство на гуми за ...

Повеќе »

50 години со Пирели: Календарот Пирели од 1964 до 2013 година. Новиот, во продажба! (ВИДЕО)

Синоним за уметност и календар, бездруго е календарот Пирели, традиционално, веќе со години. 50 години од Пирели календарот!

Повеќе »