Тег архиви: плиш

Листа на желби: Високи плишани чизми од ZARA

Уште еден хит во најава од есенската колекција на „Зара“. Станува збор за виолетовите плишани високи чорапа-чизми. Потпетицата е со висина од 6 см, што значи дека без проблем може секојдневно да ги носиме. Одлично стојат со цветен есенски фустан ...

Повеќе »

Pull&Bear колекција есен 2017: Доминација на карираното и плишот

Преку моден водич насловен „Today is Tomorrow“ модната марка Pull&Bear ја претстави есенската колекција. Меѓу есенските парчиња во колецијата доминира трендовското карирано кое го гледаме и на предимензионираните палта, и на костумите. Плишот е подеднакво застапен, а фокусот е на плишаните ...

Повеќе »

Најубавите плишани чевли од есенските колекции

Плишот продолжува да доминира на модната сцена и оваа есен. Плишаните чевли и чизми изгледаат многу елегантно и раскошно, па дури и кога не се на висока потпетица. Доколку и вие сакате да се подновите со чифт плишани чизми или ...

Повеќе »

Плишани фустани од популарните модни марки за есен/зима 2017

Плишот секогаш додава свечена нота на модниот изглед, а кога станува збор за плишаните фустанчиња тие секогаш се погодни за посвечени пригоди, но и за вечерни излегувања. Од трендот плиш, очигледно модните марки сеуште не се заситија, па повторно ни ...

Повеќе »

Плишани костими за капење? Може!

Плишот владееше со модната сцена во текот на зимата и есента, но очигледно тешко може да се разделиме од него и во топлите денови. Некои од модните марки ни понудија плишани костими за капење, едноделни и дводелни, и навистина изгледаат ...

Повеќе »

Погледнете ги овие преубави плишани сандали од MANGO

Вљубени сме на прв поглед во нежно розовите плишани сандали од Манго, со висока потпетица. Идеални се за секакви свечени пригоди, но ние уживаме да ги носиме и со фармерки. Сандалите се со тенка „стилето“ потпетица со висина од 6 ...

Повеќе »

Најпопуларните плишани миленичиња Teeny Tys во продажба во „Крш“

Teeny Tys се слатки плишани играчки за кои зборува целиот свет! На наше задоволство сега се достапни во продажба и во Македонија, во продавниците „Крш“. Секое милениче од колекцијата Teeny Tys си има свое уникатно име и датум на раѓање. ...

Повеќе »

Плишани сандали од популарните модни марки, супер се за свечени пригоди и матурските вечери!

Раскошниот плиш ја одбележа зимската сезона, но овој тренд продолжува и во пролетните и летните месеци. На ред се сандалите од плиш, кои лесно се комбинираат и за на разботното место како и за свечени пригоди и забави. Матурантки, не ...

Повеќе »

Идеи за подароци: Пресладок плиш за Денот на вљубените

Да, и „големите“ девојки сакаат плишано меченце за подарок. А најголем избор на преслатки плишани животинчиња во различни големини најдовме во продавниците „Крш“. Одберете го плишаното пријателче, дотерајте го со црвена панделка и подгответе пријатно изненадување за Денот на вљубените. ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Плишани фустани и комбинезонки од Parfois

Веќе е јасно – плишот за оваа сезона е задолжително парче облека, па што велите за плишано фустанче или комбинезонки? Најубавите плашни фустанчиња и мини-комбинезонки во градот ќе ги најдете во новата колекција на Parfois, која тукушто пристигна и многу не ...

Повеќе »