Тег архиви: плиш

4 плишани чанти без кои не можеме оваа есен/зима

Без некои трендови речиси и не можеме да ја замислиме зимата, а меѓу нив доминантен е трендот на плишот. Колекции во кои неизбежен е плишот за оваа сезона покажаа и луксузните модни марки, од Гучи до Шанел, Сен Лоран, Стела ...

Повеќе »

Луксузната страна на зимата: Плишани комбинации

За декемврискиот број на канадскиот „Ел“ позира моделот Ем Аруда претставувајќи ни ги плишаните трендови и плишани модни парчиња од луксузните модни марки. Аруда позира пред објективот на Овен Брус во гардероба од новите колекции на Фенди, Ралф Лорен, Роберто ...

Повеќе »

Уште неколку плишани модни парчиња по пристојни цени

Веќе пишувавме за трендот на есента/зимата – плишаните модни парчиња и веќе ви сугериравме каде да си купите плишано сако по пристојна цена (ако сте пропуштиле, прочитајте ТУКА.) Но очигледно, на плишаните модни парчиња и понатаму не можеме да им одолееме, ...

Повеќе »

Го носиме трендот на есента плиш како што го носат ѕвездите (ФОТО)

Ако за нешто навистина можеме да кажеме дека е тренд на есента 2016, тогаш тоа е плишот. Од плишани сакоа преку плишани фустани и плишани костуми, до плишани чевли и чизми. Како да го носиме плишот? Ѕвездите веќе покажаа како ...

Повеќе »

Плиш – најжежок тренд за есен/зима 2016

Без сомнеж, еден од најжешките трендови за претстојната сезона есен/зима 2016 е плишот. Плишаните модели не навраќаат на стилот на 70-те и 90-те години. Благодарение на луксузните модни марки Марк Џејкобс, Ралф Лорен и Валентино, плишот се врати под силните ...

Повеќе »

Есенски трендови: Чанти од плиш!

Враќањето на плишот е најголем тренд за претстојната есенска сезона. Популарните модни куќи во своите колекции форсираат од сакоа преку сукњи и чевли па се до чанти од плиш. На наше задоволство, во ваквите модни парчиња секогаш изгледаме елегантни без ...

Повеќе »

Есен со чевли од плиш

Оваа есен плишот се враќа преку гардеробата, модните додатоци и секако – чевлите. Вистинската слава плишот ја имаше во 90-те години, а оваа сезона го враќа својот препознатлив гламур. Во колекциите на луксузните модни марки чевлите од плиш се сеприсутни ...

Повеќе »