Tag Archives: плус сајз

И Долче и Габана ги форсираат „плус сајз“ моделите

На „боди позитив“ движењето оваа сезона се придружија и популарната креаторска двојка Долче и Габана. Во октомвриското издание на списанието Harper’s Bazaar, едиторијалот го краси моделката со облини Исади Јансен, презентирајќи повеќе модни изгледи од есенската колекција на Долче и Габана. ...

Read More »

Анастасија Ј. Гапиќ: Плус-сајз колекцијата за пролет-лето 2018 дизајнирана со бои на љубовта

За предизвикот на маладата дама Анастасија Јовановска Гапиќ да отвори модерен и шик бутик за плус-сајз Луна, директно во центарот на градот до амбасадата на Грција, за потребите на пазарот, како и директната комуникација и искреноста со клиентите е клуч ...

Read More »

Oysho ги облече полничките модели во новата колекција на долна облека

Популарната марка за долна облека Oysho ја претстави новата колекција ангажирајќи „плус сајз“ модели. Со новата кампања Oysho ги охрабри жените да се чувствуваат убаво во своето тело кога купуваат долна облека, наместо да бидат разочарани што во неа не изгледаат ...

Read More »

Се отвори специјализиран бутик за женска Плус сајз облека во центарот на Скопје

                               Луна Плус сајз е специјализиран бутик за женска облека со конфекциски броеви над 40. Водени од своето мото, „не е важно кој број носиш, туку како го носиш“, тимот на Луна Плус сајз нуди модерни и квалитетни парчиња облека ...

Read More »

10-те полнички убавици кои го сменија лицето на модата

Во последниве десеттина години видовме повеќе „плус сајз“ модели кои ја размрдаа модната сцена и ги поместија критериумите за женска убавина. Повеќе од нив ги освоија и насловните страници на престижните списананија, како Вог Италија, или пак беа заштитни лица ...

Read More »

Моделот Барби Фереира ги охрабри полничките девојки

Англиската модна марка Missguided  во новата рекламна кампања ги слави сите девојки кои имаат „плус сајз“ фигура. За таа цел беше ангажирана популарната полничка манекенка Барби Фереира како лице на кампањата за колекцијата есен 2016. Линијата вклучува модели кои се со ...

Read More »

Совети од Ешли Грахам за „несовршените“ девојки

 Ешли Грахам, која ја краси насловната страница на новото издание на Спортс Илустрејтид, одговара на прашања на своите фанови. Симпатични одговори и многу охрабрувачки за девојките да си го засакаат сопственото тело без разлика на недостатоците или килограмите. „Престанете да ...

Read More »

Идеален костим за капење за полничките дами: Визуелно минус 5 килограми

Исто како што на фотографија може да изгледате до 10 килограми покрупни, така и на плажа може да изгледате послаби доколку го одберете правилно костимот за капење. Полничките дами често имаат проблем со избор на костим за капење, а проблемите ...

Read More »

„Викторија сикрет“ размислува за плус сајз ангели

Десетте нови ангели на Викторија сикрет беа и официјално промовирани во јавноста, но сега во компанијата за долна облека размислуваат на уште една новост – вклучување во редовите на ангелите и плус-сајз модели. Размислувањето за вклучување на плус сајз модели ...

Read More »

ВИДЕО: Секси плус-сајз, “Јас не сум ангел (#IAMNOANGEL)“

Уште една “анти-Викторија Сикрет“ компанија со кампања со плус-сајз модели. Лејн Брајант е уште еден од неколкуте (меѓу кои се и имиња како Спортс Илустрејтид кој ги ангажира плус-сајз убавиците Ешли Грем и Робин Лаули, како и Келвин Клајн со  Мила Далбезио, Том ...

Read More »