Тег архиви: плус сајз

Неретушираните фотографии на плус-сајз моделот Тес Холидеј се моќни

Прват слушнавме за Тес Холидеј во јануари, кога таа стана првиот плус-сајз модел, со околу 120 килограми, која потпиша значаен моден договор. Непосредно пред тоа, оваа блогерка и активистка за позитивен поглед на телото, беше ангажирана за модел од модната ...

Повеќе »

Уште една плус- сајз убавица позира за Спортс Илустерјтид: Робин Лаули

Робин Лаули, моделот со раскошни облини, е втората плус-сајз убавица која ќе се појави на страниците на Спортс Илустрејтид рекламирајќи костими за капење. Спортс Илустрејтид отсекогаш било списание познато по фотосесиите на суперзгодните модели кои рекламираат костими за капење, но ...

Повеќе »

Вежбајте со Ешли Греам: Добредојдени сте во Клубот на плус-сајз убавици!

Не е важно колку килограми имате туку дали сте „стегнати“. Плус-сајз убавиците на плажа излгледаат многу привлечно, особено ако телото им е тонирано. Првиот плус-сајз модел кој ќе се појави во февруарското издание на „Спортс Илустрејтид“, Ешли Греам, ве повикува ...

Повеќе »

Тес Холидеј ја пишува историјата на плус-сајз моделството

Тес Холидеј (поточно Тес Манстер) која е плус-сајз модел, блогерка и активистка за позитивен поглед на телото, потпиша договор со лондонската модна агенција Милк Менаџмент. И додека го читате ова и помислувате „блазе си и, но што има посебно во ...

Повеќе »

Година на плус-сајз моделите: Жените се преубави во било-какво пакување!

„Рум енд Коук“, модната марка на њујоршката креаторка Кортни Смит, ја најави годината на плус-сајз моделите. Се разбира, и за сите полнички девојки на кои им се обраќа. „Жените се преубави во било какво пакување“ – вели мотото на кампањата. ...

Повеќе »

Фотосесија: Секси долна облека која ги слави женските „плус-сајз“ облини

Големо враќање на сексапилноста на заоблените жени како пример за природна убавина. Едиторијалот насловен „Фам фатал“ за списанието Гласбук ги слави женските облини преку раскошните „плус-сајз“ модели кои позираат во долна облека. Пред објективот на фотографот Мишел Џорџ, облечени во ...

Повеќе »

Х&М ги слави женските облини

„Плус-сајз“ убавицата Џени Ранк е главната ѕвезда на новата кампања за костими за капење на Х&М за ова лето. Откако минатата година 25-годишната раскошна убавица Џени Ранк освои дузина насловни сраници најавувајќи го трендот на враќањето на женските облини, годинава ...

Повеќе »