Тег архиви: подарок

Подготвувате вечера за Valentine’s Day или Св. Трифун? Имаме идеи како да ја уредите масата со стил!

Подготвувате вкусна вечера за утрешната прослава за Valentine’s Day? Или повеќе преферирате да наздравите со пенливо вино за Св. Трифун? Која пригода и да ја славите, убаво е масата на која ќе ја поставите храната и пијалокот да биде уредно ...

Повеќе »

ВОДИЧ ЗА ЖЕНИ И МАЖИ: Што можете да си купите или да ви купат за Valentine’s Day?

Празникот на вљубените е веќе утре, а вие девојки и жени не сте се подновиле? Момци и мажи, се уште не сте купиле подарок за својата сакана? Без размислување, долна облека е вистинскиот погодок, а уште подобро таа да е ...

Повеќе »

Џенифер Лопез и Шакира во топ форма за Супербол

Се ближи настанот Супербол, еден од најважните спортски настани за Американците: на 54-то издание за време на полувремето ќе настапат Џенифер Лопез и Шакира. И двете пејачки се во топ форма, за овој настан напорно се спремале со диети и ...

Повеќе »

Која е вредноста на подарокот на кралицата за принцот Хари и Меган Маркл (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кралицата Елизабета за свадбата на Хари и Меган им подари куќа на имотот Сандрингем. Куќата припаѓала на семејството Виндзор. Имотот Сандрингем има големо значење за кралицата и за семејството Виндзор. Оваа куќа била резиденција во сопственост на семејството на кралицата ...

Повеќе »

Брошевите како совршен новогодишен подарок: Најубавите ги најдовме во MISS SPICE ACCESSORIES

Тој прекрасен „мал украс“ кој најчесто го носиме на реверот од палтото или џемперот – брошот, може да биде највпечатлив новогодишен подарок за вашите најблиски, но и за вас самите. Предноста на брошот не е само во тоа што ја ...

Повеќе »

Само еден подарок од вас значи една насмевка повеќе. Детска. И родителска.

Новогодишниот и божиќниот период се најубавата празнична сезона во годината особено за децата кои уживаат во вниманието, подароците и слатките пакетчиња. И додека домовите ни замирисуваат на цимет и ѓумбир, додека ги правиме омилените колаченца „џинџермен“, додека украсената елка светка ...

Повеќе »

Идеи за подароци: Пресладок плиш за Денот на вљубените

Да, и „големите“ девојки сакаат плишано меченце за подарок. А најголем избор на преслатки плишани животинчиња во различни големини најдовме во продавниците „Крш“. Одберете го плишаното пријателче, дотерајте го со црвена панделка и подгответе пријатно изненадување за Денот на вљубените. ...

Повеќе »

Што и подари Меланија Трамп на Мишел Обама?

„Мистеријата“ не е разрешена. Американските твитерџии деновиве „тераа мајтап“ погодувајќи што имало во големата кутија која и ја подари новата прва дама Меланија Трамп на поранешната прва дама Мишел Обама, но се мајтапеа и на темата дека Мишел не била ...

Повеќе »

Празнична магија: Купувајте во Original Marines и добијте подарок!

Брендираната продавница за детска облека Original Marines ни ги развеселува празниците со подароци. За секои потрошени 3.800 денари – добивате подарок друштвена игра. Направете од празничниот шопинг вистинско задоволство за целото семејство. Дотерајте ги вашите најмили во Original Marines во Скопје Сити ...

Повеќе »

Најпродаван подарок за божиќните празници

Ќебенцето во форма на сирена е најпродаваниот подарок во декември на интернет сајтовите за продажба Асос и Амазон. Плетеното сирена-ќебе доживеа неверојатна слава благодарение на Инстаграм хаштагот #mermaidblanket. 11.000 парчиња од ова ќебе се продале само во првите неколку денови во ...

Повеќе »