Тег архиви: помфрит

Помфрит од морков, грицкањето е здрава и вкусна занимација! Еве како да го подготвите

Во времето на самоизолација, си наоѓаме најразлични грицки кои ни го разубавуваат денот, но добро е кога тие се здрави! Во помфритот од морков може да уживаме без грижа на совест. Не се потребни многу намирници, веројатно сите веќе ги ...

Повеќе »

Помфрит – суперкалоричен, но влијае на доброто расположение

Новата британска студија тврди дека чипсот односно помфритот влијае на доброто расположение. Во анализата учествувале научници и доброволци, на сите учесници им бил прикажан филм за нуклеарна војна, а потоа биле поделени во две групи. Првата група после филмот била ...

Повеќе »