Тег архиви: породување

Меган Маркл на породување ќе носи готвач и хигиеничар

Меган Маркл се подготвува за породувањето, па не е чудно што ги презима сите мерки за се да помине во најдобар ред. Плановите за доаѓањето на свет на првото бебе на Меган и Хари на големо се во тек. Според ...

Повеќе »

Како да загубите килограми после бременоста

Килограмите плус што ги таложиме во текот на бременоста може да бидат исклучително „тврдоглави“ за да се ослободиме од нив по породувањето. Жените често се борат со акумулација на маснотии околу половината, колковите и горниот дел на рацете, па често ...

Повеќе »