Тег архиви: потпетица

Zara има чизми со впечатливи потпетици

Шпанската модна марка лансираше неколку модели на зимски, кратки чизмички со необични потпетици. Иборот на бои е црни или бели, а потпетиците се со ефект на дрво, проѕирни и метални. Нам особено ни се допаѓаат чизмичките со ефект на дрво. ...

Повеќе »

Популарните чизмички UGG добија верзија со потпетица за есен/зима 2018

Убави изненадувања ни носи есенската кампања на UGG. Кампањата е снимена на Менхетен бич во Калифорнија и ги претставува најновите модели на популарните чизмички и чевли. Миленичката на американската тинејџерска публика, глумицата Саша Лејн е главна ѕвезда во кампањата, а ...

Повеќе »

MANGO има уште едни хит сандали (достапни во продажба)

Луди сме по овие сандали од Манго, со умерено висока, стабилна и асиметрична потпетица! Сандалите од говетска кожа се совршени за впечатлив моден изглед без разлика дали ги комбинираме со деловна летна комбинација или ги носиме за „кежуал“ излегувања. Црните ...

Повеќе »

MANGO има хит сандали со цветна потпетица!

Летото пристигна во Манго, а цветовите овојпат ги најдовме – на потпетиците. Овие необични чевли од Манго со стабилна, но со цветови украсена проѕирна потпетица, се веќе хит. Веруваме дека овие бели сандалчиња со ремчиња и вас ќе ве освојат ...

Повеќе »

Листа на желби: Трендовски точкасти сандали од Bershka на висока потпетица

Популарните точки ова лето не се резервирани само за кошулите, сукњите и фустаните. Во понудата на популарните модни марки може да се најдат и костими за капење во точки, како и сандали со точки. За шармот на биде уште поголем, ...

Повеќе »

Guess има преубава колекција на чевли со висока потпетица

Во пролетната сезона Guess ни понуди заводлива колекција на чевли со висока потпетица, а дизајните се многу впечатливи. Во зависност од тоа дали сакате екстремно висока или умерено висока потпетица, лесно ќе може да направите избор на нови чевли од ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Лимитирана линија на чевли од новата колекција на GEOX

Кожените чевли од лимитираната линија од новата колекција на GEOX, достапни во продажба во продавницата GEOX во Скопје Сити мол, се сè она што ни е неопходно за оваа сезона (а секако дека ќе ги носиме и во сезоните пред нас!). Дизајнирани ...

Повеќе »

Погледнете ги овие чизми-чорапи од зимската колекција на Zara

Шпанската модна марка Zara оваа сезона продолжува да не изненадува со специфични модни парчиња кои заслужуваат внимание. Овојпат станува збор за оригиналните чизми-чорапи со висина малку над глуждевите и потпетица во облик на метална топка со огледало- ефект. „Фрлете“ поглед на ...

Повеќе »

5 ниски чизмички од ZARA на умерена потпетица

Модната марка Зара за есенската сезона ни нуди различни модели на чизми, а овојпат се одлучуваме да ги претставиме ниските, со висина до глуждовите. А имаат уште една предност – нивната потпетица. Таа е толку умерена што во ваквите чизми ...

Повеќе »

Трендови: Чевли со коцкаста потпетица

Во тековната сезона и летната сезона пред нас, модерни се чевлите и сандалите кои имаат дебела коцкаста потпетица. Присутни се речиси во сите пролетни колекции на луксузните модни марки, од Фенди преку Прада до Валентино. Инспирирајте се од новите модели ...

Повеќе »