Тег архиви: позитивна

Пинк и тригодишното синче се позитивни на Ковид-19, пејачката ја критикува владата поради недостаток на тестови

Американската пејачка Пинк на Инстаграм објави фотографија со тригодишниот син, пишувајќи дека и двајцата имале симптоми на коронавирус и дека благодарение на нивниот лекар веднаш биле тестирани. При тоа остро ја критикуваше американската влада за недостаток на тестови. 40-годишната пејачка ...

Повеќе »

Фенг шуи: Ослободете се од негативната енергија во домот

Древната кинеска метода фенг шуи ни помага да се чувствуваме позитивно и релаксирано во домот. Дознајте што го задушува протокот на енергија. Поминат рок на намирници и предмети Рокот на траење завзима еден од најважните ставки во фенг шуи. Треба ...

Повеќе »