Tag Archives: познати

Биди храбра и погледни зад градникот како овие Македонки (ФОТО)

Биди храбра и погледни зад градникот! Тоа е пораката на шесте дами: Александра Илиева, Тамара Ристовска, Катерина Шехтанска, Дани, Татјана Стојановска и Искра Канзурова, кои со поддршка на Lisca одлучија да ги мотивираат сите жени да се соочат со предизвикот ...

Read More »

Бизарните третмани за убавина на славните, од Гвинет Палтроу до Џенифер Лопез…

Младешкиот изглед, затегнатата кожа, сјајот на лицето…ѕвездите прават се и изнаоѓаат нови третмани за што подобро да изгледаат, вклучувајќи ги третманите за коса, за лице, за кожа. Секако, цената на овие третмани не им е важна, важно е – да ...

Read More »

Битолски јогурт во кругот на познатите семејства

Веќе добро е познато дека Битолскиот јогурт е секогаш во кругот на семејството. Тој ги негува семејните вредности, традицијата и заедничките семејни моменти, но знае и да изненадува, да поттикнува дружење и заедничко уживање околу трпезата. Така, во интересна акција, ...

Read More »

Како беа облечени ѕвездите на Париската модна недела

Тукушто заврши неделата на висока мода во Париз на која присуствуваа и голем број на познати личности во првите редови на ревиите. Од стилските икони Алекса Чанг и Оливија Палермо, до топ-моделите Карли Клос, Клаудија Шифер и Даутцен Круз, па ...

Read More »

Модата е муза, мора да ја заведете!

Насловот е само една од бројните реченици за модата изговорени од Ана дело Русо. А речиси и да нема позната личност која не се позанимавала, барем еднаш, со темата мода и стил. Еве го нашиот избор на 25 реченици од ...

Read More »