Tag Archives: Прада

Слаткарница на модната марка Прада го освои Лондон

Луксузната италијанска модна марка Прада се одлучи на смел чекор – да отвори слаткарница во срцето на британската престолнина. Слаткарницата официјално ќе биде отворена на почетокот на април, а лондончани веќе со нетрпение очекуваат да ги вкусат производите. Името на ...

Read More »

Џиџи Хадид позира за пролетната колекција на PRADA

Италијанската луксузна модна марка Прада за потребите на рекламната кампања за колекцијата пролет/лето 2019, ангажираше неколку познати модели – Џиџи Хадид, Анок Јај, Лиу Вен, Маике Инга и Фреја Беа Ериксен. Фотографирани од Вили Вандерпер, моделите се стилизирани во духот ...

Read More »

Новиот парфем на „Прада“ Prada Candy Gloss мириса на слатки цреши

По успехот на парфемите Prada Candy, Prada Candy L’Eau, Prada Candy Florale и Prada Candy Kiss, Прада го лансираше новиот шармантен и разигран парфем насловен Prada Candy Gloss, наменет за жени. Заштитно лице за кампањата повторно е Лекси Болинг. Станува ...

Read More »

Прада женска колекција на чевли за пролет 2017

Цветови насекаде, срце во потпетицата, доминација на златната боја, но и на живите весели бои, додека детаљите се многу забавни – пердуви и крзно. Неочекувани модели на балетанки кои освојуваат со необичните комбинации, а секако гумените сандали со цветови ќе ...

Read More »

Прада машка колекција на чевли за пролет 2017

Преубави модели на чевли носи Прада за пролетта 2017. Фокусот е на мултиколорот, доминираат сандалите во повеќе бои, гумени и со нагласени детаљи. Машките салонки пак, претставуваат необична комбинација од елеганција и спортски стил. За кежуал варијанти тука се мокасините ...

Read More »

Прада – во знакот на пердувите и пластичните сандали

На 2-от ден на Миланската модна недела, Мјучија Прада ја претстави колекцијата за пролет/лето 2017. Богато разиграната колекција особено освојува со комбинациите на различни принт парчиња, доминацијата на пердувите – кои буквално се вметнати насекаде – и пластичните сандали со ...

Read More »

Го пробавме за вас, одличен е: Prada Candy Kiss, нов парфем од Прада

Prada Candy Kiss е нов парфем од модната куќа Прада создаден под креативно водство на Мјучија Прада и благодарение на искуството на врвната перфемиерка Даниел Андриер. Мошусот доминира во миризбата на парфемот, а вторите ноти се ванила и цвет од ...

Read More »

Изглед на денот: Адријана Лима во свилен „Прада“ фустан

На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, на премиерата на шпанскиот филм Џулиета во режија на Педро Алмодовар, погледите ги собра 34-годишниот модел на Викторија сикрет, Андријана Лима. Пред бројните фото-објективи, Лима позираше во макси свилен фустан од Прада. Белиот ...

Read More »

„Прада“ чанти на попуст: минус 40 отсто!

Добра вест за купувачите и фановите на Прада. Италијанската луксузна модна куќа Прада се одлучи на смел чекор. Поради забележаниот пад на профитот во текот на минатата година, компанијата направи стратегија за добивка. Почнувајќи од 1 јули во сите продавници ...

Read More »

Најновите видеа на Прада како секвенци од филм на Хичкок

Видеата кои ја претставуваат пролетната колекција на Прада, во кои главна улога имаат трите убавици Гема Вард, Џулија Нобис и Ине Нифс, оставаат без здив. Пред објективот на Стивен Мејсел во три различни видеа кои преминуваат од црно-бело во колор, ...

Read More »