Tag Archives: Прада

Заборавете на фотошоп, Гема Вард и Прада го направија тоа!

Алал да и е на Мјучија Прада за новата кампања во која свесно заборава на фотошоп – интервенциите. И на прекрасната Гема Вард која застана пред објективот на Стивен Меисел, речиси без грамче шминка. Откако цели шест години „крена раце“ ...

Read More »

И Прада во скандал за затајување данок

Скандалот околу затајувањето данок на модната куќа Долче и Габана стивна, но еве на повидок нов скандал. Станува збор за уште една голема италијанска модна куќа, Прада.   343.300.000 евра ги чинеше казната поради затајување на данок модната италијанска двојка ...

Read More »

Прада, ама слаткарница! Ммммм….

Модната марка Прада доби и сладок вкус. Не станува збор за  гардероба туку за колачиња. Италијанската прочуена марка Прада од неодамна стана сопственик на миланската слаткарница Пастичерија Маркези, која инаку е тренди место со голема традиција и славна историја долга ...

Read More »

Прада во Хародс: диши, јади, живеј Прада

Од мода до кино, архитектура, изложби, кафуле…секој би можел да го доживее комплетното Прада искуство во прочуената стоковна куќа Хародс во Лондон. Италијанската луксузна модна куќа Прада и британската славна стоковна куќа Хародс во текот на цел месец мај ќе ...

Read More »

Што препорачува Прада за сезоната есен/зима 2014/2015

Екстравагантни принтови, детаљи инспирирани од плишани мечиња на палтата, гумени рамни чизми во впечатливи бои, капути кои изгледаат два броја пошироки… Мучија Прада ги собра аплаузите и позитивните критики претставувајќи ја новата колекција за сезоната езен/зима 2014/2015 година. Моделите парадираа ...

Read More »

Највеселото видео за пролетната и летната мода ни доаѓа од Прада

Во помалку од две минути модната марка Прада ни ги претставува трендовите за пролет/лето. Пред објективот на Стивен Меисел позираат 12 убавици, а целта е да се претстави новата колекција во која доминираат веселите бои и навидум невозможните комбинации кои ...

Read More »

Прада изненади со новата колекција на накит, купувачи има и на листа на чекање! (ФОТО)

По големиот успех на пролетната/летната колекција на женски накит, Прада ја лансираше и колекцијата за есен/зима. Апсолутниот бум во продажба се должи на весело-дизајнираните парчиња кои блескаат како дијамантчиња.

Read More »