Тег архиви: прајанка чопра

Домашните третмани за нега на Прајанка Чопра

Глумицата Прајанка Чопра, меѓу другото, е многу популарна благодарение на нејзиниот добро негуван изглед. Во само-грижата, сепак, објаснува таа, вистинскиот момент е кожата и косата да заблескаат. Како? View this post on Instagram Calm before the storm…coming at you #Day3 ...

Повеќе »

Прајанка Чопра е првата Индијка на насловната на Вог

Да се биде на насловната на модната библија Vogue е престижна работа, особено на американското издание на Вог, а на глумицата Прајанка Чопра тоа и се посреќи. Неодамна мажената убавица од Индија, поранешна мис на светот, ја има честа да биде на ...

Повеќе »

Еве каква венчаница носеше Прајанка Чопра дизајнирана од Ралф Лорен (ФОТО)

По традиционалната индиска свадбена церемонија која се случуваше во саботата, во неделата следувала католичката свадба на глумицата Прајанка Чопра и американскиот пејач Ник Џонас. 36-годишната глумица беше облечена во венчаница во нијанса на шампањ, дизајнирана од Ралф Лорен, а и ...

Повеќе »

Прајанка Чопра се омажи во фустан од Ралф Лорен

Глумицата и поранешна мис на светот, Прајанка Чопра, и популарниот пејач Ник Џонас се венчаа во Џодхпур, во Раџастан во Индија. На огромниот настан кој се случи во саботата, свадбата започнала со Мехенди церемонија – хиндуистички свадбен ритуал кој се случува ...

Повеќе »

Ралф Лорен ја дизајнира венчаницата на Прајанка Чопра

Како и се останато што се подготвува околу свадбената атмосфера на глумицата Прајанка Чопра, така и венчаницата нема да ги разочара фановите. Во новото издание на Вог тукушто е објавено дека креаторот Ралф Лорен ќе ја дизајнира венчаницата на Прајанка ...

Повеќе »

Изглед на денот: Прајанка Чопра во палто од MANGO

Глумицата Прајанка Чопра е фотографира на њујоршките улици облечена во „кежуал“ шик модна комбинација. Со фармерки, кошула со принт, чевли на умерено висока потпетица, Чопра носи кафено палто од есенската колекција на Манго. Изгледот е заокружен со Луј Витон чанта. ...

Повеќе »